• YAPAY ZEKA İNSANA KARŞI NASADA YARIŞTI

 NASA özel bir pistte yapılan drone yarışında sürücüleri yapay zeka ve insan ların olduğu yarışla ilgili güzel videoyu yayınladı.

 
Yapay zekaya büyük teknoloji firmalarının yaptığı çalışmalar olmaksızın, bu büyük teknoloji firmaları yanında NASA'da yer almakta. NASA günümüzde yapay zeka için kullandığı sensörler ile ilgili yüksek çapta yenileme gerçekleştirdi.
 
Yapay zekaların pilotlukları, dikkat ve güvenlik gerektiği yerlerde zaten kullanılmakta, ama tehlikeli manevralarda insanların pilotlukları yapay zekaya göre daha inisiyatifli olduğu için mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyordu. Ayrıca NASA’nın kayıtlarında yapay zeka ile düzenlenen yarışmada, insan pilotu yenilsede, yapay zeka galibiyetini devam ettiremedi. insan pilot parkuru öğrendikten sonra başarı elde etmeye başladı, fakat yapay zeka yorulmadığından dolayı avantaj ondaydı.
 
NASA, aynı türden bir yapay zeka çalışmasını daha önceden arabalarda kullanmıştı. Bu çalışmaya göre yazılım açısından baktığımızda, drone için "x" ve "y" eksenlerine artı olarak "z" ekseni eklenmiştir.
 
 
 

YAPAY ZEKA İNSANA KARŞI NASADA YARIŞTI hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

YAPAY ZEKA İNSANA KARŞI NASADA YARIŞTI hakkında yorum yaz