• Sony Xperia Z5 ailesi

Sony, ülkemizde ve dünyada merakla beklenen yeni amiral gemisi olan Xperia Z5 ailesini geçtiğimiz aylarda tanıttı. Diğer Xperia Z serilerinden farklı olarak bu kez bir de Premium modeli ekleyerek ailedeki telefon sayısını üçe çıkardı.

ÖZELLİKLERİ

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact dan farklı olarak Xperia Z5 Premium'da dünyada ilk kez 4K ekran teknolojisi kullanıldı. Yani bu demek oluyor ki Xperia Z5 Premium diğer alıştığımız full HD ekranlardan 4 kat daha iyi çözünürlükte bir ekrana sahip. Bu üç telefonda da 23 megapiksellik kameraya yer verilmiş. Bu kamera aynı zamanda 0,03 saniyede ultra hızlı otomatik odaklamayla dünyanın en hızlısı. Bazı bağımsız test sitelerinin yaptığı araştırmalar sonucu bu kameranın dünyanın en iyi akıllı telefon kamerası olduğu açıklandı. Alıştığımız diğer Z modellerinden farklı olarak Xperia Z5 ailesinin güç düğmesi de değişen bir diğer detay. Artık güç düğmesine entegre parmak izi sensörü sayesinde cihazı sahibinden başkası kullanamıyor. Üç modelde de Qualcomm Snapdragon 810 işlemciye yer verilmiş.Xperia Z5 ailesi ayrıca 2 güne varan pil ömrü vaadiyle bir hayli iddialı. Su geçirmediğini söylemeye de artık gerek yok. Fakat herkesin 4 GB beklerken RAM'in 3 GB gelmesi Sony hayranlarını bayağı bir üzmüş olacak ki Sony bu modellerin hemen ardından Xperia X serisini tanıttı. Önümüzdeki yıldan itibaren artık Xperia X serisiyle devam edeceğini duyuran Sony herkeste büyük bir merak uyandırdı.

FİYAT VE RENK SEÇENEKLERİ

Fiyatlara gelecek olursak ülkemizde Sony Xperia Z5 2,499 TL, Xperi Z5 Compact 1,999 TL ve Xperia Z5 Premium ise 2,799 TL lik tavsiye edilen satış fiyatıyla teknoloji marketlerindeki yerini aldı. Krom, siyah ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulan Xperia Z5 ailesi ilk günden itibaren yoğun ilgi gördü.

Sony Xperia Z5 ailesi hakkında yorumlar

  • Necdet | 15:33:15 | 31/Temmuz/2017 |

    Hangisini önerirsiniz

Sony Xperia Z5 ailesi hakkında yorum yaz