• Android Telefonlarda İstenmeyen Çağrı

Zaman zaman sizi rahatsız eden çağrılar veya mesajlar alabilirsiniz. Bu çağrı ve mesajların ardı arkası kesilmediği durumlarda, android işletim sistemine sahip olağanüstü akıllı telefonlarınızdan bunlara engel olmanızın mümkün olduğunu biliyor musunuz? 2 basit teknikle bu istenmeyen çağrı ve mesajlardan kurtulabilirsiniz.

İlk olarak bu istenmeyen çağrı ve mesajları telefonun kendi özelliğini kullanarak engellemeyi deneyin. Telefonunuzdan telefon uygulamasını açın ve son aramalar sekmesinde engellemek istediğiniz telefon numarasını bulun ve numaraya uzun olarak parmağınızla basılı tutun. Açılan seçenekler içinde numarayı engelle sekmesine basın ve işlemi tamamlayın. Bu yapıldığında engellediğiniz numaradan çağrı almayacaksınız ve engellediğiniz numaradan  gelen mesajlar da otomatik olarak anında silinecektir. Eğer engellemek istediğiniz numara arama listenizde bulunmuyor ise numarayı manuel olarak girmek için telefonunuzdaki menü seçeneğinden ilk olarak ayarlar ve daha sonra da çağrı engelleme sekmesini açıp numarayı yazın.

Bunlara rağmen yaptıklarınız işe yaramıyor ve istenmeyen çağrı ve masajları almaya devam ediyorsanız yapabilecekleriniz bitmedi. Android telefonunuza indireceğiniz küçük uygulamalar ile bu sorunu çözebilirsiniz. Bu uygulamalar ise şunlar.

Call Blocker Free: Call Blocker Free uygulaması ile bir beyaz bir de kara liste hazırlıyorsunuz. Kara listenizde engellediğiniz numaralar bulunuyor. Call Blocker Free uygulaması sadece belirli numaralardan çağrı almak isteyen , ve sık sık rahatsız edilen kimseler için uygun olabilecek bir uygulama.

Mr. Number: Mr. Number uygulaması da ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş. Sahtekarlık, spam ve tehlikeli numaralar ve bilinmeyen numaralardan oluşan dört  tane liste hazırlayabiliyor ve istenmeyen çağrı ve mesajlardan bu yolla kurtulabiliyorsunuz.

Truecaller: Truecaller  uygulaması da ücretsiz fakat kurulumu biraz zaman alıyor. Uygulamayı indirmek ve kurmak için telefon numaranızı doğrulatmanız için bir hesap açmanız gerekiyor. Sosyal ağ hesaplarınızla da uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Uygulamanın ana ekranında girdiğiniz herhangi bir numara hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Block sekmesi altında ise diğer Truecaller uygulamasını kullananların şikayet ettiği numaraları görüp engelleyebiliyorsunuz. Bu uygulama ile bütün gizli yapılan çağrıları engelleyebilirsiniz. Engelleme işleminin nasıl yapılacağını belirleyebiliyorsunuz. Çağrının ret edilmesini veya sessiz yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Belirli bir alan koduna blok kayabiliyorsunuz. 444 veya 800 le başlayan numaralar gibi. Aramalar telefonunuza geldiği anda size arayan ile ilgili bilgileri verdiği için epey gözde bir engelleme programı. Aynı firmanın uygulaması olantrueemessenger uygulamasını indirerek  metin mesajlarına da engel koyabilirsiniz.

truecaller uygulaması android cihaz kullanıcılarının en çok tercih ettiği uygulamardan olduğunu da söylemeden geçmek istemiyoruz.

 

Android Telefonlarda İstenmeyen Çağrı ve Mesajları Engelleme hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Android Telefonlarda İstenmeyen Çağrı ve Mesajları Engelleme hakkında yorum yaz