Kuşkusuz dünyanın en sosyal ağlarından biri Facebook. Arkadaşlarınızı, hayranı olduğunuz ünlüleri, ilgi alanınıza giren grupları, etkinlikleri, takip edebildiğiniz, güncel haberlerden, anlık gelişmelerden anında haberdar olmanızı sağlayan, oyun oynayıp video izleyebildiğiniz, müzik dinleyebildiğiniz, fotoğraflarınızı paylaşabildiğiniz,çok geniş bir içeriği olan bir sosyal platform. Facebook  insanların kendini ifade edebilmesini, duygu ve düşüncelerini paylaşabilmesini sağlıyor.

Dünya üzerinde Haziran ayı verilerine göre ortalama 955 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook’a, 600 milyon kişi cep telefonu ile giriyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in internet üzerinden yaptığı açıklamaya göre, yaklaşık 1 milyar kişinin aktif olarak kullandığı bu sitenin, yeni kayıt olan kullanıcılarının yaş ortalamasının 22 olduğu ve en çok kullanan ülkelerin ise Hindistan, Brezilya, Meksika, Endonezya ve Amerika olduğu belirtildi.

         Aynı zamanda da binlerce videonun bulunduğu, izlendiği ve paylaşıldığı bir ortam. Bu videolardan birini bilgisayarınıza indirmek istediğinizde ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?  Facebook’daki videolar eklentiye gerek olmadan nasıl indirilir? Sorusunun cevabını aşağıdaki açıklamalarda bulacaksınız.

 

Facebook’da Yayınlanan Videoları Hiçbir Programa ya da Eklentiye Gerek Olmadan İndirebilmek İçin Yapmanız Gerekenler

  1. Beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz, ya da herhangi bir videoyu Facebook’tan bulun.
  2. Videoyu oynatın. Video gösterilirken fare ile videonun üzerine gelin, videoya sağ tıklayın. Karşınıza üç tane seçenek gelecek. Üçüncüyü yani ‘show Video URL’ yi seçip, tıklayın.
  3. Videonun üstünde açılan küçük pencerede size videonun URL adresi gösterilecek. Adresi kopyaladıktan sonra ‘kapat’ sekmesine tıklayın.
  4. Kullandığınız bir internet tarayıcını açın. Ve kopyaladığınız URL’yi tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra enter’lamadan  önce yapmanız gereken şey ise tarayıcıda bulunan ‘www’ uzantısını silip yerine ‘m’ yazmak.
  5. Şimdi ‘enter’ tuşuna basabilirsiniz. Facebook’taki videoyu mobil görünümde açmış oldunuz.
  6. Yine mobil görünüm şeklinde açılan bu videonun üzerine tıklayıp, videoyu oynatıyoruz. Video oynarken, sağ tıkladığınızda karşınıza gelen seçeneklerden ‘video olarak kaydet’ seçeneğini seçin. Gerisi çok kolay. Açılan pencerede videoyu nereye kaydedeceğinizi ayarlayın. Kaydet tuşuna basın ve videonuzun indirildiğini göreceksiniz.

Artık dilediğiniz zaman videonuz yeniden izlenmek üzere hazır.

Facebook’daki Videolar Eklentiye Gerek Olmadan Nasıl İndirilir? hakkında yorumlar

  • Kemal | 12:00:45 | 22/Haziran/2016 |

    Vaaay öğrendiğim iyi oldu teşekkürler .D

Facebook’daki Videolar Eklentiye Gerek Olmadan Nasıl İndirilir? hakkında yorum yaz