• Instagram

Popüler sosyal medya uygulaması instagram’da hepimiz çeşitli reklamlarla karşılaşıyoruz. Eğer siz de instagram’a reklam vermeyi istiyorsanız veya nasıl yapılacağını merak ediyorsanız detayların hepsi yazımızda.

 Sürekli gelişmeye devam eden bir platform olan instagram, hem mobilde hem de web sürümünde çeşitli yeniliklerin yapılmasıyla reklamlar için daha cazip bir avantaj oluşturmaktadır. Instagram, Facebook bünyesindeki faaliyetlerine devam ederken reklam vermek için de Facebook’tan yararlanmak gerekiyor. Reklamını yapmak istediğiniz Facebook sayfasına online giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümüne girmek gerekiyor. Daha sonra Ayarlar bölümüne giriş yapıldıktan sonra Instagram Reklamları sekmesine tıklamalısınız. instagram hesabınızla oturum açarak hesabınızı entegre etmeniz de gerekmektedir. Gerekli bilgileri girdikten sonra Reklam Oluşturma Akışı’na girerek, istediğiniz tarzda ve şekilde reklam kampanyasını kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

 instagram’da; web sitesi reklamları, uygulama reklamları ve video reklamları gibi çeşitli reklamlar bulunuyor. Yayınlayacağınız reklamlar için dikkat etmeniz gereken özellikler ise şu şekildedir;

En fazla 30 saniyelik reklamlar,
Facebook ilişkili reklamlar,
En az 600x600 piksel çözünürlükteki görseller,
300 karakterlik ve bağlantı içermeyen açıklamalar.

Instagrama Reklam Nasıl Verilir? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Instagrama Reklam Nasıl Verilir? hakkında yorum yaz