• İnfografik Nedir?

İnfografik, bir konuyu daha açıklayıcı bir biçimde anlatmaya yarayan bilgileri ve açıklanması zor olan tanımlamaları sayısal verilerin görsel biçimde hazırlanmış şeklidir. Görsellik verileri daha anlaşılır kılmakta farklı bir içerik olmaktadır. Karmaşık ve anlaşılması zor olan konuların anlatımı için infografik kullanılması daha faydalıdır. Herhangi bir bilginin grafiksel olarak ifade edilmesi o konunun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur. Bu yüzden görsellik önemlidir.

Websiteleri ve bloglar için de infografik önemli bir kavramdır. Çünkü bazı içerikleri infografik olarak sitenizde yayınlayarak içeriğinizin daha fazla paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Görsellik her zaman için düz yazıdan daha öndedir, daha çok dikkat çeker. Bu nedenle sitelerin az da olsa infografik hazırlamaları ve bu alanda çalışmalar yapmaları gerekir.

İnfografik hazırlamanız anlaşılması oldukça zor bir konuyu veya makale yazmanız halinde çok zamanınızı alacak bir konuyu daha kısa zamanda ve daha kolay bir biçimde anlatmanızı sağlar. Konuyu anlatırken belli başlı olayları tarihleri ve diğer unsurları grafiklerle belirtebilir ve daha kolay bir biçimde konuyu anlatabilirsiniz.

Özellikle sıkıcı veya ayrıntılı olan konuları infografik aracılığı ile anlatabilir, böylece okuyucuları sıkmadan hatta eğlendirerek bilgi verebilirsiniz. İnfografiği kısa ve yalın bir şekilde hazırlamalısınız. Zaten yapısı gereği uzun olmayan bu görsel sunumlar yalın ve en temel kaliteli bilgilerle hazırlanmalıdır.

Tasarım bilginiz az da olsa infografik hazırlarken size yardımcı olacaktır. İnfografik oluşturma ile ilgili hiçbir bilginiz yoksa bu amaçla hazırlanan sitelerden kendi infografiklerinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

İnfografik Nedir? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

İnfografik Nedir? hakkında yorum yaz