• Web Sitelerde Görselliğin Önemi

Tüm webmasterların amacı kaliteli bir web sitesi oluşturmak ve internet dünyasında tanınmaktır. Site oluşturduğunuzda en önemli kısım web sitesinin tasarımı, fotoğraf, video gibi görsellerdir. Sitenin tasarımı ne kadar iyiyse ziyaretçileriniz sitenize o oranda daha bağlı hale gelecek ve web sitenize gelen ziyaretçileriniz günden güne artacaktır.

Görsellik başlı başına önemli bir konu ve üzerinde çok çalışılması gereken bir durumdur. İçerik her ne kadar çok önemli olsa da görselliğin içerikten daha az öneme sahip olduğunu söyleyemeyiz. Görsellik de içerik kadar önemlidir.

Tüm siteler ve blogları inceleme durumumuz olsaydı görsel kullanmayanların çok çok az olduğunu görebilirdik. Görseller içerikleri daha dikkat çekici kılar ve ziyaretçilerinizin sıkılmamasını sağlar. Bu nedenle çoğu web sitesi sahibi görsel kullanmaktadır.

Ziyaretçileriniz web sitenize veya blogunuza girdiğinde ilk dikkatlerini çeken kullanmış olduğunuz görsellerdir. İlgi çekici kaliteli bir görsel kullanarak ziyaretçilerin dikkatlerini çekebilir ve içerik hakkında merak duymalarını sağlayabilirsiniz.

Son zamanlarda Onedio tarzı siteler ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunun en temel sebebi bu tarzdaki görsele dayalı içeriklerin daha kısa zamanda okunabilmesi ve daha çok dikkat çekmesidir. Bu tarz içerikler hem daha çok okunmakta hem de sosyal medyada daha çok paylaşılmaktadır. Viral reklam açısından görselliğin önemi bu yüzden çok büyüktür.

Sitenizde görsel ağırlıklı içerikler yayınladığınızda içeriklerinizdeki paylaşım sayısı ve web sitenize gelen ziyaretçi sayınızın gözle görülür bir biçimde arttığını göreceksiniz. Video içerikler hazırlayabilir veya görsel ağırlıklı içerikler oluşturup yayınlayarak farkı siz de görebilirsiniz.

Web Sitelerde Görselliğin Önemi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Web Sitelerde Görselliğin Önemi hakkında yorum yaz