• Adobe Web Tasarım Programları

Bir web sitesi oluşturulurken birçok aşamadan geçilir. İyi bir web sitesi oluşturulmak isteniliyorsa aşağıda bahsedeceğimiz programların tanınması ve profesyonel bir şekilde kullanılabiliyor olması gerekir. Adobe web tasarım programları oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Eğer bu işe merak saldıysanız bu programları mutlaka tanıyın ve profesyonel bir şekilde öğrenin.

Adobe Dreamweaver

Web tasarımının kodlama aşamasında ve tasarım aşamasında kullanılan ve kullanıcısı oldukça fazla olan bir programdır. Adobe Dreamweaver, birçok farklı uzantıda web sitesi oluşturmanıza olanak sağlar. Html, php, javascript, asp gibi web tasarımları oluşturabilir ve yazılımlarını rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Adobe Dreamweaver diğer Adobe ürünlerine oranla en kullanışlı olanıdır.

Adobe Freworks

Web tasarımlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir grafik editörüdür. Photoshop programı olmasa da benzer özellikleri sergiler. Bu program sayesinde jpg uzantılı dosyalarınıza html ve css kodlarını rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop, yalnızca web tasarımında kullanılmaz. Ancak web sitenizi oluştururken tasarım aşamasında yaratıcılığınızı kullanarak oluşturabileceğiniz yepyeni grafik özellikleri oluşturmanızı sağlar. Bu özelliği sayesinde grafik tasarımıyla ilgilenen kişilerin ilgi odağı olmuş durumdadır.

Adobe Flash

Adobe Flash, bir ara yüz tanımlama programıdır. Hareketli animasyonlar oluşturmanıza olanak tanır, çizim özellikleri ve birbirinden renkli imaj dosyaları sunar. Ancak bazı durumlarda arama motorlarından web sitelerine ulaşımı yavaşlattığı için pek çok eleştiri alan ve buna rağmen kullanımı oldukça yaygın olan bir programdır.

Adobe Illustrator

Adobe yazılım şirketinin geliştirilmiş olduğu vektörel çizimlerin oluşturulabildiği ve genelde profesyonel web sitesi tasarımlarında kullanılan bir programdır. Basılı yayınların düzenlenmesi ve oluşturulması, kurumsal kimlik oluşturulması çalışmaları gibi web tasarım aşamalarında sıklıkla kullanılır. Karakalem çalışmalarını düzenlemede ve renklendirmede de kullanılabilir. Anlaşılacağı üzere Adobe Illustrator, web tasarımı oluşturulurken kaliteyi artırmak amacıyla kullanılır.

Adobe Web Tasarım Programları hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Adobe Web Tasarım Programları hakkında yorum yaz