• Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Öncelikle profesyonellik web sitesi tasarımının altın kuralıdır. Web sitesi tasarlanırken neyi nasıl yapacağını bilmek her şeyden önemlidir. Tıpkı diğer meslek gruplarında olduğu gibi. Profesyonellik gerektiren bazı kriterleri bilmeniz için size bazı alt başlıklar sunmak istiyorum.

1.Özgünlük

Özgün bir içeriğin sağlanması için gereken tek şey programlama bilgisi ve hayal gücüdür. Hayal gücünüzü sitenizi ilgi odağı haline getirecek tasarımları, renkleri, resimleri, içerikleri ve temaları bulmaya yönelik çalıştırmanız önemlidir. Web sitesinin kullanım alanı bu hususta önemlidir. Eğer ticari bir amaç doğrultusunda site oluşturduysanız, ürün tanıtımlarına yönelik özgün içerikler ve resim dosyaları, hatta animasyonlar bile üretmelisiniz. İnternette hızla yayılan ticaret ağında yerinizi almak ve kendi ticaret alanınızda bir numara olmak için mutlaka özgün olmalısınız.

Özgünlük kriterinin önemli olmasında ki bir diğer hususta arama motorlarında üst sıralara çıkarak daha fazla ziyaretçi toplanmasını sağlamaktır. Bunun gerçekleşebilmesi için güncel ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış makaleler üretmeniz ve resim dosyaları yüklemeniz gerekmektedir.

2.İçerik Yönetimi

İçerik havuzunun iyi hazırlanmış olması, sade ve net bir görünüme sahip olması ve ayrıca can sıkıcı, oyalayıcı detayların siteden arındırılması önemlidir. Neyi paylaşmak yada pazarlamak istediğinizi ve bunu nasıl gerçekleştirebileceğinizi düşünmenizi istiyorum.

Ticari bir web sitesinin temel niteliği ürün pazarlamak ve satış yapmaktır. Bu nedenle müşterilerle iletişimin oldukça kolay olması gerekir. Ayrıca ürünlere dair tanıtımların aydınlatıcı özelliğe sahip olması da önemlidir.

3.Erişilebilirlik Özelliği

Bu noktada, xhtml web standartlarının uygulanması önerilir.  Bunun sebebi siteyi ziyaret eden kişilere her bilgisayarda ve her arama motorunda aynı kalitenin ve görünümünün sağlanabilmesidir. Erişilebilirliği artırmak adına yapılabilecek en önemli şey, arama motoru optimizasyonudur. Sitenizin arama motorlarında en ön safta yer alabilmesi için bu husus ayrı bir önem arz eder.

 

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır hakkında yorum yaz