• Sağlık Sektöründe Kullanılan Giyilebilir Teknoloji

Astım için üretilen akıllı sistemler

Bu ürün astım hastası kişilerde astımın izlenmesi için üretilmiştir. Cihazın içerdiği uygulama sayesinde herhangi bir astım atağı durumunda uyarı alarmı verilecek ve yapılması gerekenler uygulamalı olarak sesli ve görüntülü olarak gösterilecektir.

Bel ağrıları için sırt sensörleri

Bel ağrılarından yakınan kişiler için mükemmel bir alettir. Cihaz hastanın sırt bölgesine yerleştirilir ve ağrılar tespit edildikten sonra rahatlatıcı masajlar uygulanır. Ürün oldukça kullanışlıdır. Ürünlerin fiyatı 300 Euro ile 450 Euro arasında değişmektedir.

Akıllı Dizlikler

Bu tip cihazlar genellikle diz desteği sağlamak amacıyla üretilmişe benzeseler de oldukça işlevseldirler. Kullanıcılar dizlere kitlenen sensörler ile ağrılarını hafifletebilmektedirler. Genelde şarj süreleri 40 saat ve üzeridir. Kullanıcılara optimum bir rahatlık sağlamakla birlikte akıllı telefonlarla uyumlu çalışırlar.

Akıllı Haplar

Bu teknoloji hastaların önemli sağlık bilgilerini izlemekte kullanılır. Hap şeklinde tüketilen bir ürün olmakla birlikte hastanın sağlık bilgilerini izlemek, ilaçların zamanında alınıp alınmadığını gözlemlemek gibi işlevleri bulunmaktadır. Genel hasta doktor ilişkisinin artırılması bakımından önemli görevler taşıyan teknoloji ürünleridir.

Google Üretimi Akıllı Kontakt Lensler

Google teknolojinin dört bir yanına yayılmış durumda. Google, diyabet hastaları ve normal gözlük tercih etmeyenler için akıllı kontakt lensler üretiyor. Bu ürünler ile hastaların gözyaşı alınıp glikoz seviyesi kontrol ediliyor. Böylece en uygun kontakt lensler kişiye temin edilebiliyor.

Akıllı Sütyen

Meme sağlığını korumak adına geliştirilen ürünlerdir. Meme kanseri riskine karşın gömülü sensörler devreye giriyor ve hastalığa karşı kişiye korunak halini alıyor. Ürün dünya genelinde bayanlar tarafından genellikle tercih edilmektedir.

Diyabet İzleme Cihazı

Diyabet hastalığı olanlar için geliştirilmiş bu ürünler kişide glikoz seviyesinin izlenilip rapor edilmesini sağlıyor. Böylece hastalar kendilerini güvence altına alabiliyorlar.

Sağlık Sektöründe Kullanılan Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Sağlık Sektöründe Kullanılan Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorum yaz