• Web Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler

SEO Kriterleri: SEO kriterlerine uyan bir web site her zaman için yeni ziyaretçilere açık ve tüm insanların ulaşabileceği bir site olacaktır. SEO kriterlerine uygun web siteler, Google, Yandex gibi arama motorlarında aratılan kelimeler doğrultusunda ilk sırada yer alır. Bunun birinci şartı anahtar kelimeler, uygun, kaliteli ve özgün içeriklere sahip bir web sitenizin olmasıdır. Aksi takdirde arama motorları kopya içeriği anında fark eder ve sitenizi kimsenin göremeyeceği kadar gerilere atar. Bu sebeple web sitenizin SEO kriterlerini taşıyıp taşımadığını mutlaka sorgulayın ve araştırın. Ufak bir araştırma ile bu konuda detaylı bilgilere sahip olmanız mümkündür.

Responsive Özelliği Olan Web Sitesi: Web sitenizin tablet bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda aktif olarak kullanılabilmesi ve bu gibi cihazlarda web sitenizin kullanımının kolay olması için gerekli bir özelliktir. Responsive özelliği olan bir web sitesi, akıllı telefonlarda, tabletlerde ve normal bilgisayarlarda aynı görünüme sahiptir. Ülkemizde ki akıllı telefon ve tablet kullanımının çokluğu düşünüldüğünde hem SEO için hem de ziyaretçi toplamak için gereken bir özelliktir.

Site Açılışında Hız Önemli: web siteniz yavaş açılıyorsa bu büyük bir sorundur. Bir site ortalama 3-4 saniyede açılır. Bu süreyi aşan siteler yavaş kabul edilir. Yapılan araştırmalara göre site hızı ziyaretçi trafiğinin artış ya da azalış göstermesinde önemli rol oynamakta. Bu durum SEO kriterleri arasında da yer almaktadır.

En Önemlisi İçerik: Web sitenizin teması ne kadar güzel olursa olsun, görünümü ne denli güzel olursa olsun. Eğer web sitenizde paylaştığınız, belge, doküman, video, resim, makale ve sair… gibi şeyler özgün ve kaliteli değillerse diğer özellikler hiçbir işe yaramaz. SEO içinde en önemli kriter zaten budur. Bunun için iyi bir editöre para bağlamaktan veya özgün içerikler satın almaktan asla kaçınmayın.

Web Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler hakkında yorumlar

  • Kemal | 16:57:00 | 01/Ağustos/2016 |

    Çok yararlı bir makale olmuş teşekkürler .D

Web Sitesinde Bulunması Gereken Özellikler hakkında yorum yaz