• SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

SEO terimi, arama motoru optimizasyonu manasına gelmektedir. SEO uyumlu bir site tüm arama motorlarında en üst sıralarda yer alabilme potansiyeline sahiptir. Bu altyapı edinildiğinde sitenin ziyaretçi trafiği giderek artacaktır. SEO kriterlerine uyan sitelere “arama motoru dostu” siteler denilmektedir.

Peki SEO nasıl yapılır, SEO kriterlerine uyan bir sitenin özellikleri nelerdir? Bu sorunun yüzden fazla cevabı mevcut, önce en önemlileri nelerdir onları öğrenelim. Uygun bir SEO alt yapısı oluşturmak için site içinde gereken özelliklerin neler olduğunu öğrenmek için aşağıdaki yazıyı okuyun lütfen.

SEO Kriterlerine Uyan Bir Sitenin Özellikleri

META Etiketleri: Arama motorlarında en önemli görünürlük kriterlerinden biri META etiketlerdir. META etiketler için TITLE ve DESCRIPTION ayrı bir önem taşır. Bunlar arama motorlarının içeriği algılaması açısından önemlidir. Title Etiketi ortalama 70 karakterden oluşmalıdır. Description ise en az 150 kelime barındırmalıdır.

Kaliteli ve Özgün İçerik: Arama motorları artık kopya içerik barındıranların ve imla kurallarını hiçe sayanların içeriklerini görmezden geliyor diyebiliriz. Öncül şartımız her zaman için taze bilgi ve imla, üslup bakımından düzgün içerikler üretmektir. Bu SEO kriterlerinin en başındadır. İçeriğin özgün olması elbette yeterli değil. Sitenin baskısı, yani yayınlanma şekli ziyaretçileri içeriğe kilitlemeli. Ziyaretçilerinizin sitede bolca vakit geçirmelerini sağlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, tek bir türe yoğunlaşmakta doğru değildir. Her türlü içerik olmalı. Video, resim, makale, doküman, belge… Ama tabi ki işe yarar içerikler olmalıdır.

Hızlı Bağlantı: Eğer sitenizin deki imajlar ve kod yapısı optimize edilmemişse bağlantı hızınız düşebilir. Bu gibi olasılıkları mutlaka değerlendirmelisiniz. Hızlı bir site, ziyaretçiyi içine çeker. İnternetin altın kuralıdır. Her şeye daha hızlı bir şekilde ulaşılmak istenir. Bu sebeple mutlaka hızınızla ilgili kontrolleri sağlayın.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Oluşturulur? hakkında yorumlar

  • yağız | 14:14:03 | 21/Haziran/2016 |

    Dikkat ettim de; içerikleriniz kadar, içeriklerde kullandığınız görseller de güzel.

  • Admin | 15:39:02 | 21/Haziran/2016 |

    Tasarım ekibimiz metinlerimiz ile uyumlu görseller geliştirme konusunda oldukça duyarlıdır. Güzel yorumunuz için teşekkürler.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Oluşturulur? hakkında yorum yaz