• Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İçin Önemli İpuçları

Web sitenizin arama motorlarında ön sıralarda listelenmesi oldukça önemlidir. Sitenizin ilk sıralarda görünmesi kullanıcıların sitenizi daha çok ziyaret etmelerini sağlayacaktır. Böylelikle bilinilirliğiniz artarken sayfa ziyaretçilerini de artırırsınız. Arama motoru optimizasyonu (SEO) için önemli ipuçları sayesinde eski içeriklerinizi revize etmeniz ve yenilerini de bu şekilde hazırlamanız web sitenizi canlı kılacaktır.

 Doğru anahtar kelime seçimleri yapın

 Güçlü bir SEO etkisi yaratmak için doğru anahtar kelimeler kullanmak gerekiyor. İçeriğiniz ile ilgili olabilecek doğru anahtar kelimeleri seçerek, kullanıcıların arama sonuçlarında web sayfanızı üst sıralara taşıyabilirsiniz. Doğru ve isabetli anahtar kelimeleri bulmak için ise Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz. Ayrıca site ziyaretçilerinin yaptıkları aramaları dikkate alarak anahtar kelime seçimini yapmanız, daha iyi ve net sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Özgün içerikler olmalı

 Web sitenizde tamamen özgün içerikler üretmeye çalışın. Başka yerden kopyala yapıştır yapılan içerikler birden fazla web sitesinde bulunuyorken popülaritesi yüksek olan siteler, sizden daha evvel listeleniyor olacaktır. Ancak özgün içerik oluşturduğunuzda, diğer sitelerden ve rakiplerinizden farklı olmuş oluyorsunuz. Özgün içeriklere özellikle Google açısından daha çok değer verildiği için, listelenme sürecinde web sitesiniz bir adım öne çıkıyor.

Metinlerinizde anahtar kelimeleri kullanın

 Web sitenizin içeriğindeki metinlerinizi oluştururken de anahtar kelimelerinize kesinlikle yer vermelisiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Metinlerinizi  tamamen anahtar kelimelerle doldurmak ise çok sakıncalıdır. Bu anahtar kelimeleri rastgele değil de anlamlı cümleler içeriğinde kullanmanız önemlidir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İçin Önemli İpuçları hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İçin Önemli İpuçları hakkında yorum yaz