• Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Akıllı Saatler:

Akıllı saatler en bilinen giyilebilir teknoloji ürünleridir. Bluetooth özelliği ile akıllı telefonla bağlantı kurarlar. her defasında telefonunuzu cebinizden çıkartmanıza gerek kalmadan arama yapmanızı, mesajlara bakmanızı, mail takibi ve hatta sosyal medya takibi yapmanızı sağlarlar. Son zamanların en kullanışlı teknolojik ürünü akıllı saatlerdir. Samsung, LG, Sony gibi markaların uzun süre piyasada hüküm sürmesinden sonra Apple teknoloji harikası olarak Apple Watch isimli akıllı saati kullanıma sunmuştur.

Akıllı Bileklikler:

Akıllı bileklikler çok kullanışlı ürünlerdir. Kişinin kalp atışlarını, attığı adım sayısını, yaktıkları kalori miktarını gösterebilirler. Sağlık amacıyla kullanılan türleri de mevcuttur. Bu ürünler tansiyon ölçümü, nabız ölçümü yapabilirler. Akıllı telefonlarla bağlantı kurarak istenilen istatistiklere ve verilere ulaşılmasını sağlarlar.

Akıllı Spor Saatleri ve Başa Takılan Ekranlar

Koşucular, bisikletçiler ve yüzücüler için ideal ürünlerdir. Kronometre özelliğinin geliştirilmiş bir biçimini sunarlar. GPS ile çalışabilme özelliği olan türleri mevcuttur. Sporunuzla ilgili bilgilere ulaşabilmenizi sağlarlar. GPS verisi bulundurma özelliği taşımayan akıllı saatler pek tercih edilmemelidir.

Akıllı Gözlükler

Google Glass en iyi örnek olarak gösterilebilir. Ürünün geliştirilme amacı alan çalışmaları esnasında bilgi toplamak ve gereken verilere ulaşabilmektir. Hobi amaçlı kullanılabilecek bir teknolojidir.

Akıllı Giysiler

Pek bilinmeyen bir teknolojidir. Ancak çok kullanışlı ve bir o kadarda pahalıdır. Vücut ile ilgili istatistik verilerine sahip olabilmenize olanak tanırlar. Vücut ısısı, tansiyon, nabız, kalp ritmi, aktiviteler esnasında yakılan kalori, kaldırılan ağırlık miktarı ve daha çok veriye ulaşabilirsiniz. İleriki yıllarda en çok tercih edilen teknolojilerden birisi olabileceği düşünülmektedir.

Akıllı Takılar ve Diğer Aksesuarlar

Genelde bayanlar tarafından tercih edilen teknolojik ürünlerdir. Akıllı saatlerin birçok özelliğini taşırlar. Kovert desing ve diğer bazı firmalar tarafından üretimi sürdürülmektedir. Akıllı telefonlara bağlanarak e-mail, mesaj ve gelen çağrıları takip edebilmenize olanak tanırlar.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri hakkında yorum yaz