• SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Seo, web siteleri yöneticilerinin en sık duyduğu kelimelerden bir tanesidir. İngilizce anlamı Search Engine Optimization olan bu kavram Türkçede ise arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanmaktadır. Bu kavram, bir web sitesini internet kullanıcıları için optimize etmek anlamına gelmektedir. Bu işlem sayesinde site internet dünyasına açılarak internet kullanıcılarının kullanımına sunulur.

Temel olarak iki çeşit Seo çalışması vardır. İlki web sitesi dâhilinde yapılan SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmada kodlar düzeltilir, META etiketleri hazırlanır ve URL uzantıları ayarlanır. İkinci çalışma ise web siteleri haricinde yapılmakta olan çalışmalardır. Linklerin entegrasyonu ve sosyal medya hesaplarına yapılan entegrasyonlar bu gruba dâhil olmaktadır. Bu iki çeşit SEO çalışması da olmazsa olmazlar arasında yer alır ve her iki çalışmanın da yapılması gerekiyor. Aksi halde site istenilen başarıyı elde edemez.

SEO Neden Önemlidir?

İlk paragrafta da belirtildiği gibi SEO çalışması siteleri arama motoruna optimize etmek ve kullanıcıların internet sitelerine girmesini sağlamak için yapılmaktadır. Eğer bu çalışmalar yapılmazsa web siteniz internet ortamında diğer kullanıcılar tarafından bulunamaz. Seo ayarları düzenli ve kurallara uygun olarak yapıldığı zaman sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sizin ve firmanız hakkında fikir edinecek ve bu sayede firmanızın prestiji artacaktır. Ayrıca ürün ve hizmet satışı yapıyorsanız bunları da web sitenize ekleyerek daha geniş kitlelere ulaşabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. SEO ayarı yapılmış olan web siteler her zaman arama motorunun gözünde ayrı bir yere sahiptir. Arama motoru optimizasyonu yaptığınızda ve sitenize özgün içerikler eklemeye başladığınızda rakip internet sitelerinin önüne geçecek ve kısa sürede arama motorunun üst sıralarına çıkacaksınız. Arama motorunun üst sıralarına çıktığınız her durumda da sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı artacaktır.

SEO Nedir ve Neden Önemlidir? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

SEO Nedir ve Neden Önemlidir? hakkında yorum yaz