• SEO İpuçları

Seo yapısı itibari ile kullanıcı dostu siteler oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Çoğu kişi için SEO korkulu rüya olabilir. Eğer SEO’yu doğru bir şekilde uygulamak istiyorsanız bu durumda ilk olarak kendinizi olumsuz düşüncelerden ayıklamalısınız.

SEO Programları

Birçok kişi Seo için ekstra programlara ihtiyaç duyar. Ancak SEO için herhangi bir yardımcı programa ihtiyacınız bulunmuyor. SEO programı için verilmiş onlarca ilan bulunuyor. Bu programlara harcayacağınız para karşılığını vermeyecektir. Programlara harcayacağınız parayı reklamlara harcayarak daha fazla yarar elde edebilirsiniz.

SEO İçin Öneriler

SEO için verilebilecek ilk ipucu, sitenizin tasarımının kullanıcı dostu olmasıdır. Siteye giren bir kullanıcı için site tasarımı ne kadar iyi olursa sitenizin kullanılabilirliği o kadar fazla olacaktır. Eğer kullanıcılar sitenize girdiklerinde aradıklarını bulamıyorlarsa bu durumda siteyi terk edeceklerdir. Yapacağınız tasarımlar ile bunun önüne geçmelisiniz.

Sitenin tasarımında seçilecek olan renkler de önemlidir. Daha çok göz yormayacak renkler üzerinde durmalısınız. Ayrıca seçeceğiniz renklerin firmanıza uygun olmasına da dikkat edin!

Sitenizin görünen yüzüne daha çok kullanıcılar dikkat ederken görünmeyen yüzüne yani kodlamalara ise Google dikkat eder. Bu nedenle web sitenizin kodlamasını doğru bir şekilde yapmalısınız. Eğer kodlamada eksiklikler varsa bu durumda arama motorunda ön plana çıkmak tamamen hayal olacaktır.

H1 tagı sayfanızda ana başlıkları simgeler. Bu nedenle bu tagın kullanımı son derece önemlidir. Ana başlığı yazı içerisinde defalarca kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu başlık genel olarak bir defa kullanılır. Aynı şekilde H2 tagının kullanımına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu başlık yazının alt başlıklarını göstereceği için indeksleme konusuna dikkat etmelisiniz.

Basit bir şekilde Seo ayarlarını yapabilmek için bunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında ise backlink kazanmaya özen göstererek kısa sürede sitenizin popüler olmasını sağlayabilirsiniz.

SEO İpuçları hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

SEO İpuçları hakkında yorum yaz