• Youtuber Nasıl olunur?

Artık günümüzde teknoloji o kadar çok ilerledi ki insanlar kendilerini çok rahat bir şekilde dünyanın öbür ucuna aktarabiliyorlar. Videolar, resimler çekip bunları tüm dünya ile paylaşma imkanı hatta bunlardan para kazanma imkanına ulaşıyorlar. İşte bu makale para kazanma kısmı ile ilgileniyor. Çektiğiniz videolarınızı youtube ortamında yayınlayabilir ve izlenme başına belirli bir ücret alabilirsiniz. Elbette şunu baştan açıklayalım ki yüklemiş olduğunuz videolar kesinlikle özgün ve ya telif hakkı içermeyecek şekilde olmalıdır. Daha önce youtube ve youtuber gibi kavramları hiç duymayan ve ya duyupta ne olduklarını bilmeyenler için bu kavramları açıklayalım.

YOUTUBE

Youtube hakkında kısaca bahsetmek gerekirse videoları barındıran bir websitedir. Dolayısıyla siz çekmiş olduğunuz videolarınızı youtube üzerinden yayınlayabilirsiniz.

YOUTUBER

Youtuber ise kanal açıp sürekli olarak video koyan kişilere youtuber denir. Youtuberler kanallarındaki abone ve izlenme sayılarına göre ciddi gelirlere sahiptirler.

YOUTUBER NASIL OLUNUR?

Youtuber olmak aslında o kadar zor değil, ancak şuan youtube üzerinde bir hayli youtuber bulunmaktadır. Doğal olarak yeni açtığınız kanalınızdan öyle çok yüksek miktarlarda para kazanmanız ilk başlarda mümkün olmayabilir. Aslında youtuber olmak yaratıcılığınıza ve uğraşmanıza bağlıdır. İnsanların gerçekten severek izleyebileceği, daha önce hiç bir youtuber'in yapmadığı şeyleri yapmak ya da diğer youtuber'lerin yaptığı şeyi farklı bir bakış açısı ile ele alıp kullanıcıların ilgilerini çekebilecek ve size abone kazandıracak biçimde tasarlamanız gerekmektedir. Sıradan şeyleri herkes yapar ve siz sıradan bir youtube kanalı açıp sıradan videolar koyarsanız, emekleriniz boşa gidebilir. Yeteneklerinizi, neler yapabileceklerinizi ve neler yapamıyacaklarınızı gözden geçirin. Çok fazla bir bütçenizin olması gerekmiyor. Cebinizde var olan akıllı telefonlardan bile videolar çekebilirsiniz. Zaten ünlü youtuber'lerinde çektiği videolar ilk başlarda çok iyi çözünürlükte ve çok iyi ses kalitesinde değildir. Para kazanmanın tadını aldığınızda zaten kendinizi tutamayacaksınız.

Youtuber Nasıl olunur? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Youtuber Nasıl olunur? hakkında yorum yaz