• SEO Kavramı

Arama motoru optimizasyonu denen kavram kısaca seo diye bilinmektedir. SEO kavramını kısaca tanımlamak gerekirse şöyle bir tanımlama yapabiliriz ;

İnternet üzerinde milyonlarla ifade edilen sayıda web sitesi bulunmaktadır. Bu siteler kişisel web siteleri ve kurumsal web siteleri gibi iki ana başlık altında incelenebilir. Bir sitenin hedef kitlesine ulaşabilmesi için arama motorlarında üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Arama motoru denen hizmet belli kelimeleri içeren sitelere ulaşabilmemizi sağlamaya yarayan internet hizmetleridir. İnternette birden çok ara motoru bulunmaktadır örneğin Google, Altavista, Bing ve Yahoo gibi. Ancak internette en çok kullanılan seo ayarlamaları Google yönelik olarak yapıldığı için bundan sonraki anlatımlar bu yönde olacaktır. Google arama motoruna yönelik olarak yapılan seo işlemleri sayesinde sitenize gelen her bir ziyaretçinin potansiyel olarak müşteri olma olasılığı diğer reklam araçları kullanılarak yapılan çalışmalara göre daha yüksek olduğu belirlenmiştir. Sitenize yada e-ticaret uygulamalarınıza yönelik olarak uygulayacağınızarama motoru optimizasyonu ne derece profesyonelce ve işini iyi bilip bildiklerini uygularsa e-ticaret amacıyla kurulmuş olan yada kurumsal sitelerin hedeflemiş oldukları kitleye ulaşabilmeleri daha kolay olur. Bu açılardan düşünüldüğü zaman uygulanacak seo işlemlerinin emin ellere teslim edilmesi yerinde bir karar olacaktır.

Bu açıklamalardan sonra bir site için neden arama motoru optimizasyonu gereklidir sorusuna kısaca bir açıklama getirmiş olduk. Seo işlemleri yaptıracak olan site için gerekli başvuru işlemleri gerçekleştirildikten sonra öncelikle başvuru yapılan site için bir danışmanlık hizmeti verilir. Danışmanlık hizmeti seo işlemleri uygulanak olan sitenin Google seo’ya uyumlu hale getirilmesi için uygulanması gereken optimizasyon işlemlerinin belirlenme aşamasıdır. Uygulanacak olan arama motoru optimizasyonuişlerine bu şekilde bir başlangıç yapılmış olur. Zaten bir sitenin hangi yönlerden seo için uygun hale getirileceği bu şekilde belirlenmektedir. Bu konuda uzman personelimiz ile her an için hizmet sunmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. E-ticaret kavramının giderek daha fazla önem kazandığı bir ortamda size en uygun Pazar payına sahip olmak yada sahip olduğunuz Pazar payını büyütmek isterseniz mutlaka uygun bir arama motoru optimizasyonu hizmetini almanı gerekir. Uygulanacak seo işlemleri sonrasında e-ticaret sisteminiz ile ciddi kazançlar elde etmeniz mümkün olmaktadır. O zaman hiç vakit kaybetmeden vermekte olduğumuz arama motoru optimizasyonuhizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçin. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçiler hem daha kolay erişim imkanına sahip olacaklardır hemde sürekli olarak ilk sıralarda çıktığınız için ticaret hacminiz dahada artacaktır.

SEO Kavramı hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

SEO Kavramı hakkında yorum yaz