• Seo Neden Yapılmalıdır ?

Bir web siteniz varsa ve web sitesi aracılığı ile gelir elde etmek istiyorsanız  sitenizin tanıtımını yaptırmalı ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlamalısınız. Web sitenizin tanıtımı için reklam verebilir veya sitenizin kendiliğinden uzun vade de tanınmasını bekleyebilirsiniz. Bu durumların dışında  sitenizin arama motorlarında aranarak kulanıcılara kolay yoldan tanıtılarak  Google Adworks reklamlarının sitenizde yayınlanmasını sağlayabilir ve yayınlanan bu reklamlar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Peki bu sistem de seo neden önemlidir ?

Seo, sitenizde yer alan içeriklerin arama motorları olan Google, Bing, Yandex  de kolayca aranmasını ve kullanıcılara sunulmasını sağlar.  Seo sayesinde;

1 ) Google Adworks reklamları alabilir  ve yayınlandığı süreler boyunca gelir elde ederken bir yandan da  sitenizin kullanıcılara tanıtılmasını sağlar.

2 ) Facebook reklamları ile sitenizin tanıtımının yapılmasına yardımcı olur.  Seo uyumlu içerikler sayesinde facebook reklamları sitenizde yayınlanır ve reklam geliri elde edebilirsiniz.

3 ) Sitenizde aranacak anahtar kelimeler ve cümlelerin yanında genel kültür ile alakalı  kelimeleri ve cümleleri de seo uyumlu yaparak  sitenizin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.  Ulaştığınız kullanıcılar sitenizde gezinerek hem sitenizin ziyaretçi trafiğini artırır hem de sitenizde yayınlanan reklamlarda gezinerek reklamların yayınlanma süresini uzatabilirsiniz.

4 ) Bir e ticaret sitesine sahipseniz ürünlerinizin satışını yapabilmek adına tanıtım yapmanız gereklidir. Ürün tanıtımı için sitenizde seo uyumlu içeriklere yer vermeli hem sitenizde satışını yaptığınız ürünlerin tanıtımı için düşük bütçeler ayırmış olursunuz hem de  sitenizin ziyaretçi trafiğini

Bu durumlardan her hangi birini gerçekleştirerek ek gelir elde etmek ve sitenizin daha azla tanınmasını sağlamak için yapmanız gereken en önemli işlem  seo uyumlu içeriklere sahip bir web sitesi tasarlamak ve arama motorlarında üst sıralarda sıralanmasını sağlamaktır.

Seo Neden Yapılmalıdır ? hakkında yorumlar

  • Kaan | 13:39:13 | 08/Ağustos/2016 |

    İşte aradığım makale teşekkürler

Seo Neden Yapılmalıdır ? hakkında yorum yaz