Günümüzde artık pek çok firmanın veya işletmenin seslerini duyurabilmesi için sosyal medyayı tercih ettiğini artık çoğumuz biliyoruz. Facebook da ağı en geniş olan sosyal medya hesaplarından biri. Ve bizde bu durumun farkına vardığımız için sizlere Facebook sayfanızı daha hızlı büyütmenize yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğim. İsterseniz başlayalım. :)

UYGULAMANIZ GEREKEN ADIMLAR:

-Facebook sayfanızın ismi firmanız/işletmeniz ile alakalı olan bir isim olsun.

-Facebook sayfanızın ismini seçtikten sonra, www.facebook.com/username adresine girerek Facebook sayfanız için özel bir URL alın. Alacağınız bu özel URL sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların sayfanızın linkini (www.facebook.com/ASDG-634637) şeklinde görmesi yerine (www.facebook.com/firmanizinismi) şeklinde görmesini sağlayacaktır. Ve bu madde aynı zamanda markanızın sosyal medyadaki görünüm prestijini arttıracaktır.

-Sayfanızın profil resmini ve kapak resmini göze çarpacak şekilde hazırlayın. Profil resminizi firmanızın logosunu, kapak resmini ise logonuzu barındıran ve diğer sosyal medya hesaplarınızın(Twitter, İnstagram, YouTube) linklerini koyarak hazırlayabilirsiniz.

-Sayfanızdaki “HAKKINDA” bölümündeki bilgileri doğru bir şekilde, ve “Kısa Açıklama” ile “Uzun Açıklama” bölümlerini güzel akıcı bir dille yazmanızda fayda olacaktır. Kısa açıklama bölümüne firmanızın asıl amacını max. 126 karakter olacak şekilde özetleyebilir, uzun açıklama bölümüne de firmanız hakkında dilediğiniz gibi uzun/kısa fark etmeksizin bilgi verebilirsiniz.

-Facebook sayfanızda art arda paylaşım yapmayın. Eğer art arda paylaşım yaparsanız yaptığınız paylaşımlarınızın erişimi düşebilir. Bizim tavsiyemiz 1 saat arayla paylaşım yapmanızdır. Yani paylaşım yaparken sayfanızda yapılan son paylaşımın tarihine bakın eğer üstünden en az 1 saat geçmiş ise yeni paylaşımınızı yapın. Böylece gönderi erişiminde sorun yaşamazsınız.

-Facebook sayfanız ve diğer sosyal medya hesaplarınız için hesaplarınızda aktif/planlı bir şekilde paylaşım yapacak, sosyal medya alanından anlayan birini görevlendirebilirsiniz.

-Eğer sayfanızda yaptığınız paylaşımların kalitesine güveniyorsanız ve sayfanızın geleceğinin parlak olacağına inanıyorsanız, Facebook’a sayfanızın reklamını vermeniz büyük ihtimalle faydalı olacaktır. Bunu öncelikle düşük miktarda reklam vererek test edebilirsiniz. Ve faydasını gördükten sonra bütçenizi aşmayacak şekilde ara ara reklam verebilirsiniz. Yaptığınız bu reklam çalışmaları sonucunda sayfanızın ve paylaşımlarınızın beğeni sayısını arttırarak firmanızın sesini daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

Verdiğimiz ipuçları sayesinde Facebook sayfanızın büyümesi dileklerimizle…

Facebook Sayfası Büyütme Taktikleri hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Facebook Sayfası Büyütme Taktikleri hakkında yorum yaz