Bu yazımızda sizlere günümüzün popüler fotoğraf ve video yükleme servisi olan İnstagram’da nasıl popüler olabileceğinizi anlatacağız. Çok uzatmadan başlayalım değil mi? :)

YAPMANIZ GEREKENLER:

-Asla takipçi veya beğeni hilesi yapmayın. Takipçi veya beğeni hilesi yapmanız sizi popüler yapmaz eğer gerçekten popüler olursanız bu popülerliği sosyal medyadaki her mecrada yakalarsınız. Haa bir de unutmadan söyleyeyim; hile yaptığınızı arkadaşlarınız fark ederse çok fena alay konusu olursunuz ona göre. :))

-Her gün paylaşım yapmayın. Her gün veya sıklıkla paylaşım yapmak, insanların gözünden sanki orası sizin galerinizmiş de İnstagram’ı fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemek için kullanıyormuşsunuz gibi gösterir. Haftada 2-5 arası paylaşım yapmak uygundur.

-Dikkat çekici paylaşımlar yapın. İnsanların dikkatini çekecek paylaşımlar yaparsanız ve bu insanların hoşuna giderse, birçoğu profilinizi hemen takip etmeye başlayacaktır.

Farklı Pozlar, Farklı Fonlar, Farklı Fotoğraflar

Örnek olarak ; sürekli Alışveriş Merkezilerindeki kıyafet mağazalarındaki ayna da poz verirseniz, insanlar bir süre sonra bunları görmek istemeyebilir. Onun yerine bir dağın tepesinde arkanızda yeşil bir arka plan var iken, ya da bir kafedeyken çekindiğiniz fotoğrafı yayınlayabilirsiniz.

-Kendiniz olun. Bu madde özellikle bazı arkadaşlarımızı ilgilendiriyor Tumblr den bulduğunuz iki "BFF" diye tabir ettiğiniz arkadaşın fotoğrafına birisinin üstüne "Cemile" birisine "Kamile" yazıp atmayın. Kendi fotoğraflarınızın olması şart.

#Hashtag

Kullanacağınız Hashtag’ler popüler olursa daha fazla insan fotoğrafınızı görür. Dikkatli seçin.

Yorumlar ve Beğeniler

İnsanların fotoğraflarına beğeni ve yorum yaparsanız daha fazla insanın sizi görmesini sağlarsınız. Aynı zamanda siz insanların fotoğraflarını beğenip, yorum yaptığınız için insanlar da sizin fotoğrafınızı beğenip yorum atmak isteyebilirler.

-Sosyal olun. Kendinizi eve kapatıp veya bir şeye odaklayıp hayatınızı rutin bir hale getirmeyin. Her gün yeni bir gün başlıyor. Her gününüzü ayrı ayrı dolu geçirin. Bu madde sizin İnstagram’da popüler olmanızı sağlamazsa da hayatınızın dolu dolu geçmesini sağlayacak.

Son Olarak; Popüler biri olmak, tanınmış biri olmak güzel bir şey ama sırf popüler olmak uğruna da normalde yapmayacağınız şeyleri yapmayın. Kendinizden vazgeçmeyin. Kendinizden ödün vermeyin.

İnstagram’daki popüler olma yolunuzda başarılar.

İnstagram da Popüler Olmanın Sırları hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

İnstagram da Popüler Olmanın Sırları hakkında yorum yaz