• Twitter

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda günümüzün popüler sosyal medya sitelerinden biri olan ve 313 Milyon kullanıcıya sahip olan Twitter’da fenomen olmak isteyen arkadaşlarımızın nasıl olabilecekleri hakkında bilgi vereceğiz. Fakat başlamadan önce bir şey söylemeliyim, maalesef Twitter’da fenomen olmak öyle kolay değil arkadaşlar, biraz çaba sarf etmeniz gerekecek.

YAPMANIZ GEREKENLER:

-Kendi profiliniz için güzel, dikkat çekici bir kullanıcı adı düşünün. Çünkü bu kullanıcı adı Twitter’da sizi temsil edecek bu yüzden kullanıcı adınız paylaşacağınız tweetler ile ilgi alanlarınız ile alakalı olsun.

-Kendi kitlenizi oluşturun.

-"Takip edeni takip ederim" diyen tiplerle muhatap olmayın, eğer takibe takip yaparsanız bir süre sonra takipçileriniz azalmaya başlayacaktır. Çünkü bu insanlardan bazıları kodla ya da bazı programlarla takip ettikleri kişileri takipten geri çekerler. Ayrıca Twitter'da geri takip yapan herkesi takip ederseniz, takipçi listeniz bir sürü sizin kitlenizden uzak insanlardan oluşacaktır.

-Twitter’da fenomen olmak istiyorsanız mutlaka düzenli tweet atmalısınız, düzeni bozmayın.

-Eğer erişimi, beğenisi yüksek sosyal medya hesaplarınız varsa Facebook, Instagram, Snapchat gibi Twitter profilinizi bu hesaplarınızda paylaşın ve kitlenizin sizi orada da takip etmelerini sağlayın.

-Hemen fenomen olmayı beklemeyin, sabredin. Öyle bir iki ayda fenomen olmayı bekliyorsanız, bence beklemeyin daha iyi! :)

-Kendinize ait veya size ait olmayan bildiğiniz güzel, ilgi çekici olayları tweet atarak takipçilerinizle ve takipçi adaylarınızla paylaşabilirsiniz. Fakat unutmayın ki her 1 tweetinizde max. 140 karakter olmalıdır.

-#DikkatliHashtagKullanın

-Güzel tespitler yapın, milletin onaylayacağı, sizle aynı düşüncede olacağı tweetler atın.

-Varsa yeteneğiniz, güzel capsler yapıp atabilirsiniz.

-Ünlüler hakkında tweetler atın. Eleştirebilirsiniz fakat hakaret etmeyin. Bu hem yasal olarak da suçtur hem de karakter olarak da büyük bir eksikliktir.

-Sosyal medyanın her yerinde aktif olun, Facebook'da sayfa açın, Snapchat kullanın, Hatta işleri genişletip blog tarzı siteler bile açabilirsiniz.

-Bir gün içinde ortalama 5 ila 13 arası tweet atın. Ne çok az, ne çok fazla olsun.

-Kendiniz için değil genel olarak konuşun. Yani kitlesel hitap edin. Fakat benliğinizden de uzaklaşmayın.

-Ve en önemlisi, özgün/yaratıcı olun, başkalarının tweetlerini kopyala-yapıştır yapmayın, kendi düşüncelerinizi yazın.

Twitter da Nasıl Fenomen Olunur? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Twitter da Nasıl Fenomen Olunur? hakkında yorum yaz