YouTube’un son halka açık stüdyosu Londra’da YouTuber’lar ile buluştu. Stüdyonun İngiltere’nin en iyi YouTuber’larını ağırlaması bekleniyor.

Google’ın Londra’daki yeni ofislerinden ayrı bir yerde açılan YouTube Space, 10.000 metre karelik alanda yüksek tavanlı stüdyoları, son teknoloji görüntü ve ses düzenleme imkanları, sanal gerçeklik ve 4K canlı yayın birimleri ile YouTuber’ların kullanımına açıldı.

Son teknoloji tesis İngiltere’nin en başarılı YouTuber’larına imkan tanırken, bir yandan da YouTube Space içerisinde bir kahve evi de bulunuyor. Alan ayrıca çalıştayların yapılabilmesi için de aktif şekilde kullanılacak.

Space’in tüm konukları önce İngiltere’nin en ünlü YouTuber’larının gösterildiği bir video-duvar ile karşılanıyorlar.

Bir garaj kapısı sayesinde ortak alanda özel bir yer ortaya çıkarmak ve bu alanda farklı etkinlikler düzenlemek de mümkün.

Daha önce My Virgin Kitchen isimli Vlog’a sahip olan Barry Lewis de Space’in yapımında çalışan kişilerden birisi. Lewis şimdilerde tümüyle bir YouTuber olmaya karar vermiş.

Space içerisinde geçici olarak oluşturulmuş bir tren seti bulunmakta. Tren seti gelecek haftalarda farklı bir konseptte kullanılmak üzere değiştiriliyor.

Yaratıcı mağaza adı verilen Space mağazasında ise YouTuber’ların kendilerine has ürünleri hayranları için satış sunuluyor. Ayrıca Vlogger’lardan pazarlamaya ilişkin bilgiler öğrenmek de mümkün.

Son teknoloji kameralar ve görüntüleme teknikleri sayesinde Londra’daki YouTube Space içerisinde setler kullanıma hazır bir şekilde performans için bekletiliyor. YouTuber’lar tercih ederlerse setlerde istedikleri değişiklikleri de yapabiliyorlar.

Çift katlı stüdyolar içerisinde tavan uzunluğu 6 metreye kadar uzanıyor bu sayede büyük çaplı set tasarımlarının ortaya çıkması da mümkün hale getirilmiş.

Space içerisinde görüntü ve ses düzenlemeleri için ayrılmış özel düzenleme bölümleri de hizmet veriyor. Tüm yönleriyle Londra’daki ve dünyanın diğer noktalarındaki YouTube Space’ler YouTuber’lar için eşi bulunmaz bir kaynak ortaya koyuyor.

Youtube un halka açık stüdyosu YOUTUBE SPACE hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Youtube un halka açık stüdyosu YOUTUBE SPACE hakkında yorum yaz