• Instagramda Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulaması, geçtiğimiz yıl Android yazılımında kullanılmak üzere çoklu hesap denemelerine başladığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından aynı şekilde iOS yazılımı için de aynı bilgilendirme sağlandı ve çoklu hesap denemeleri başlatıldı. İlk zamanlar belirli sayıda Instagram kullanıcısının faydalanabileceği bu özellik, artık tüm Instagram kullanıcıları için de aktif edilmiştir. 

Çoklu hesap kullanım özelliği, hem Android yazılımı hem de iOS için uygulama güncelleştirmesi sonrasında aktifleşecektir. Birden çok Instagram hesabı kullanmak için ilk olarak profil isminin sağ bölümünde yer alan “Seçenekler” sekmesine tıklamak gerekiyor. Daha sonrasında uygulamanın en alt kısmına gelerek “Hesap Ekle” seçeneğine tıklanmaktadır. Bu aşamadan sonra kullanılması istenen ikinci hesaba ait olan kullanıcı adı ve şifresi girilecektir. Giriş gerçekleştiğinde, bu hesap Instagram'ın en sağ alt kısmında görülebilir. Diğer hesaba geçiş yapmak için de profil fotoğrafı üzerinde parmağın bekletilmesi geçişi sağlamak için yeterli. Aynı işlem ile profil adının yazdığı bölümden de kullanıcı hesapları arasında geçiş yapılabilmektedir. Gelen bildirimler de değiştirilen hesaba göre değişecektir. Aynı şekilde belirlenen hesaptan ya da tüm hesaplardan çıkış yapmak için ''Seçenekler'' sekmesine gelinmesi gerekecektir. Hesaplarda yapılan işlemler, diğer hesabı etkilemeyecektir. Paylaşım ve beğeni gibi işlemler o hesaptaki kullanıcılara göre gerçekleştirilebilir.

Birden fazla hesabı kullanmayı aktif eden bu yeni özellik, sosyal medya üzerinden çalışan insanlar için çok değerli bir durumdur. Eski yöntemler ile hesabı kapatıp diğer hesabı açmak için bilgileri girmek gerçekten uğraştırıcı bir hal almaktaydı. Sosyal medya hesaplarından satış yapan, sosyal medya yöneticisi ya da danışmanlık hizmetleri veren kişiler, belirli hizmet alanı için ayrı bir hesap açması gerektiğinde, kendi hesapları ile hızlı bir kullanım sağlayabilirler.

Instagramda Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Instagramda Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır? hakkında yorum yaz