• Son Zamanların En Çok Kullanılan Uygulamaları

Snapchat

Snapchat uygulaması genç yaştaki kullanıcıların en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Snapchat uygulamasının amacı gün içinde yaşadığımız olayları veya herhangi bir olayı fotoğraf ve videolar ile takipçilerinize göstermek. Snapchat uygulaması ile paylaştığınız fotoğraf ve videolara ‘Snap’ adı veriliyor. Attığınız snapler tam 24 saat sistemde arkadaşlarınıza görünüyor ve ardından sistemden kalıcı olarak siliniyor. Yüklü olan cihaz sayısı bir milyar ile beş milyar arasında .

AliExpress Shopping App

Günümü teknoloji ile birlikte çoğalan alışveriş ihtiyacı artık fiziksel mağazalar yerine sanal mağazalar üzerinden yapılıyor. Türk kullanıcılara hizmet veren birçok sanal alışveriş mağazası bulunmakta. Fiyat olarak bütçenizi aşan ürünler 0 AliExpress üzerinden temin edilmekte. Uzak Doğu ülkelerinde bulunan satıcıların bir araya geldiği AliExpress üzerinden dolar bazında alışveriş yapabilmektesiniz. Ülkemizde fiyatı 25 TL üzerinde olan ürünler AliExpress’ten 5TL gibi ücrete bulunabiliyor. Aldığınız ürünler okyanus geçip ülkemize ulaştığından dolayı ürünlerin elimize geçmesi en az iki en fazla dört hafta sürmekte. Yüklü olan cihaz sayısı elli milyon ile yüz milyon arasında . Ayrıca AliExpress uygulamasını tamamen Türkçe dil desteği ile kullanıyorsunuz. Uygulamayı aktif olarak kullandığınızda sistem size jeton veriyor. Jetonlar biriktikçe indirim kuponları alabilirsiniz. Jeton yerine şansınıza bağlı olarak indirim kuponları da veriliyor fakat bu indirim kuponlarını sadece belirli mağaza ve belirli ürün kategorilerinde kullanabilirsiniz.

Letgo: 2. El Eşyaları Al & Sat

Letgo bir anda Google Play Store ve Apple Store mağazalarında üst sırala yerleşmiş bir uygulama. Uygulamanın amacı elimizde bulunan 2.el eşyaları aynı şehirde bulunduğunuz insanlara satmak. Uygulamaya girerken konum bilgilerinize bakılarak sizin bulunduğunuz şehirde satılan 2.el ürünler anasayfanıza geliyor. Letgo uygulaması ile çevrimiçi alışveriş yapamıyorsunuz, alacağınız ürünün satıcısı ile mesajlaşarak bire bir ürünü alabiliyorsunuz. Yüklü olan cihaz sayısı on milyon ile elli milyon kullanıcı arasında .

Prisma

Android kullanıcılarının günlerce beklediği Prisma uygulaması yayınlandıktan günler sonra en popüler uygulamalar arasında yerini aldı. Prisma uygulaması ile birlikte fotoğraflarınıza sanal efektler veriyorsunuz. Fotoğraflarınızı Prisma ile güzelleştirebilirsiniz. Uygulamayı basit bir şekilde kullanarak fotoğraflarınıza efekt verebilirsiniz. Yüklü olan cihaz sayısı on milyon ile elli milyon kişi arasında fakat aktif olarak kullanan kişi sayısı birazcık az. Fotoğrafına efekt yapan kullanıcılar uygulamayı geri sikmekte.

Instagram

Fotoğraf ve videolarımızı takipçilerimizle paylaştığımız en popüler sosyal medya mobil uygulaması Instagram , Google Play Store ve Apple Store mağazalarında en çok indirilen uygulamaların başında yer alıyor. Instagram ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Sizde başka kullanıcıları Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. Bir milyar ile beş milyar arasında indirmeye sahip olan Instagram’ı şuanda aktif olarak bir milyon kullanıcı kullanmakta. Instagram kullanıcıları için Snapchat’i örnek alarak Instagram hikayesi adında kullanıcılar için bir bölüm oluşturdu.

Son Zamanların En Çok Kullanılan Uygulamaları hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Son Zamanların En Çok Kullanılan Uygulamaları hakkında yorum yaz