Apple, son güncelleme ile gelen iOS 9 yazılımı ile beraber iPhone kullanıcıları için Wi-Fi Assist özelliğini kullanılır hale getirmişti. Bu sistem ile, kablosuz internet bağlantısının iyi bir verim ile çalışmadığı zamanlar için internet hizmetini direkt olarak mobil kotadan harcayarak devam ettiriyor. Wi-Fi özelliğinde sinyalin azalması ve internet bağlantısının da yavaşlaması nedeniyle mobile internete yönlendirme sağlanıyor. Wi-Fi Assist’in bu durum esnasında en kötü özelliği de bazı yerlerde çok gereksiz yere mobil internet aracılığı ile internet erişimini gerçekleştirmesidir.

İnternet kullanımının Wi-Fi yerine direkt mobil kotadan gidiyor olması da mobil kota aşımı ile son bulmakta. Bu özelliğin kullanıma sunulduğu dönemlerden beri birçok iPhone kullanıcısı, iOS 9 güncellemesinin bu temel özelliği nedeni ile ay sonu içerisinde gelen yüksek faturalardan dolayı mağdur durumuna düşmüştür.  

Bu özellik varsayılan olarak aktif şekilde kendisini gösterse de, elbette isteğe bağlı olarak özelliği kapatmak da mümkün olacaktır. Peki ya nasıl? Bunun için öncelikle iPhone içerisinde Ayarlar bölümüne gelmek gerekiyor. Bunun ardından Hücresel kısmına giriş yapılması ve en alt bölüme geçilmesi işlemleri birbirini takip ediyor. iOS 9'u Türkçe kullananlar için bu bölümde Wi-Fi Assist özelliklerinden ''Wi-Fi Yardımı'' bölümü bulunmalıdır. Burada varsayılan olarak görünen yani aktif olan Wi-Fi Assist özelliğini devre dışı bırakarak, kullanımı sonlandırmak mümkün.

Basit bir ayarlar bölümüne giriş ve izlenen seçenekler ile, Wi-Fi Assist özelliğini kapatarak herkes sürpriz yüksek fatura olayının önüne geçebilir. Eğer bulunulan yerde Wi-Fi kötü bir durumda kullanım sunuyorsa, hücresel bölümünden herkes kendi mobil internetini aktif hale getirebilir ya da yeniden çok basit bir şekilde Wi-Fi Assist özelliğini kullanıma alabilir.

Iphone Telefonlarda WI-FI Assist Özelliği Nasıl Kapatılır? hakkında yorumlar

  • Barış | 15:56:22 | 31/Temmuz/2017 |

    teşekkürler .

Iphone Telefonlarda WI-FI Assist Özelliği Nasıl Kapatılır? hakkında yorum yaz