• Eski Android Telefonunuzdaki Verileri Yenisine Taşıyın

Telefon değiştirme işlemleri güzel bir durumdur ancak eski telefondaki verileri yenisine taşıma sorunu da ortaya çıkar. Çoğu birey telefondaki her bilgiyi, yeni cihazına kolayca taşımak ister. Bu işlem elbette mümkündür ve kolaydır ancak yapılması gereken işlemleri sırası ile bilmek gerekir.

İlk olarak, Android cihaza Google hesabı ile giriş yapılması gerekiyor. Google hesabı, cihazdaki pek çok özeliğin kişiselleştirilmesine ve başka bir telefona taşınmasını sağlar.  Ayarlara menüsüne girilmeli ve ''Yedekle ve Sıfırla'' kısmı açılmalıdır. Listede yer alan ''Verilerimi yedekle ve Otomatik geri Yükle'' özellikleri aktif olmalı ve Google hesabın da buna bağlı olması sağlanmalıdır. Bu uygulamalar ile cihazda kayıtlı durumdaki Wi-Fi şifreleri ve bunun gibi birçok ayarlar Google hesabına gönderilir. Yeni telefonda aynı hesap ile oturum açıldığında da bu bilgiler yeni telefona geçecektir.

Başka bir yedekleme işlemi için de ''Google Ayarlar'' özelliği ile mümkün. Bu özellikte yer alan ''Şifreler İçin Smart Lock'' bölümü, farklı özellik ve web sitesi şifrelerinin direkt Google hesabına aktarılmasını sağlar. Böylelikle yeni telefona yüklenen özelliklere en baştan giriş yapmak gerekmeyecektir. Smart Lock yedekleme hizmeti aslında Google içerikli uygulamaların kendi şifrelerini yedekliyor olsa da, bazı farklı uygulamalar adına da ayrı bir şifre depolama özelliği de gerekebilir. Bunun için de LastPass veya Dashlane uygulamaları aynı özellikleri sağlayacaktır. Aynı şekilde SMS yedeklemesi isteyenler de, SMS Backup & Restore uygulamasını indirmeli ve uygulama içerisinde yer alan ''Yedekle'' kısmından SMS'leri kaydetmelidir.

Aynı zamanda, telefon üreticilerine özel bazı yedekleme özellikleri de mevcut. Kullanılan telefon Samsung Galaxy ise, Smart Switch adındaki uygulama sayesinde birçok veri ve özelliği kolayca yeni bir Galaxy model cihaza taşımak mümkündür.

Eski Android Telefonunuzdaki Verileri Yenisine Taşıyın hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Eski Android Telefonunuzdaki Verileri Yenisine Taşıyın hakkında yorum yaz