Son dönemlerin en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, hızlı güncellemeleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Wahtsapp'ın son güncellemesi ise, kullanıcılara GIF desteği sunacak. Bu güncelleme sonrasında, kullanıcıların birbirine GIF dosyaları gönderme imkanı olacak. Bugüne kadar mesajlaşmanın yanında birçok dosya türünün paylaşılmasına da imkan tanıyan Whatsapp'ın, son özelliği ile büyük beğeni toplayacağı tahmin ediliyor.

GIF dosyalarının mesajlaşmalardaki yerinin oldukça önemli olduğu bilinirken, Whatsapp'tan böyle bir güncelleme gelecek olması, konuşmaları çok daha eğlenceli bir hale getirecek. Bununla da kalmayan Whatsapp GIF dosyası hakkındaki güncelleme ile, Samsung S-Pen gibi donanımları bulunan telefon sahipleri, kendi GIF'lerini tasarlayarak anında gönderme imkanına sahip olacaklar.

Whatsapp üzerinden GIF dosya gönderiminin, bugüne kadar root yapılan cihazlarda mümkün olduğu biliniyordu. Root işlemi ise her kullanıcının yapamayacağı, teknik bilgiler içeren bir işlem olduğu için, bu güncelleme sayesinde tüm kullanıcılar root işlemini yapma gereği duymadan GIF dosyası gönderimi yapabilecekler. Güncellemenin önümüzdeki günlerde uygulanması bekleniyor, ancak henüz net bir tarih verilmiş değil. Kısa zamanda üretici firmanın, bu konuda doyurucu bir açıklama yapması bekleniyor.

Whatsapp GIF Dosyaları Gönderme hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Whatsapp GIF Dosyaları Gönderme hakkında yorum yaz