• Seo Uyumlu Makale Hazırlama

Günümüzde,  geleneksel medya kadar dijital medya kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Büyükten küçüğe her kesimden kullanıcı, ihtiyaçları doğrultusunda, arayışlarını internet ağı üzerinden yapmaktadırlar. Bu sayede,  Dijital ağın, birçok firma için geniş bir pazar haline geldiğini söyleyebiliriz. Hemen hemen tüm firmaların, sosyal platform da kendilerine ait web siteleri ve blogları bulunmaktadır. Ancak bu, marka bilinirliğini, satış ve pazarlamaları arttırmak için yeterli bir etken değildir. Google arama motorunda yapılan aramalarda, bulunabilirliği arttırmak için yazılan makalelerin ve kullanılan terimlerin SEO uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir. Tecrübe ve bilgi gerektiren SEO uyum kuralları, aslında birkaç önemli noktaya dikkat edilerek herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

Kuşkusuz ki;  Seo uyumlu yazılan makaleler, arama motoru optimizasyonu ile bulunabilirliği arttırır.  Makalenin,  SEO çalışması ile oluşturulması kadar, anlaşılır ve uyumlu olması da gereklidir. Kelimelerin, kullanım şekli, analizleri ve cümle içerisine yerleştirilecek yeri dahi önem taşımaktadır. Makale tamamen özgün olmalı ve yazılan içerik alıntı içermeyen cümlelerden oluşmalıdır. Makale, özgün olarak hazırlanmamış ise üst sıralara yükselmek yerine alt kısımlara bile düşebilir. İçerik oluştururken, anahtar kelimenin ilk ve son 50 ile 100 kelime arasında kullanılması optimizasyonu arttırır. İçerikteki toplam anahtar kelime kullanımı yaklaşık %5 civarında olmalıdır. En önemli etkenlerden birisi de anahtar kelimenin kalın, italik ve altı çizili olarak yazılmasıdır. İçerikte görsel kullanılıyorsa, bu görsellerden en az birinin alt etiketinde anahtar kelime kullanılmalıdır.

Bilinmesi gereken en önemli faktör; Seo çalışmalarının bütünüyle birbirine bağlı olduğudur. Makale seo kurallarına uygun yazılmış olsa dahi, bu, arama motorlarında üst sıralarda gözükmesi için yeterli olmaz. Makale yazarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, makalenin başlık bölümüdür. Başlık yazarken anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir. Anahtar kelime mutlaka başlık içerisinde yer almalı ve mümkünse en başa yazılmalıdır.  En az 3 kelimeden ve en fazla 66 karakterden oluşan başlıklı makalelerin, arama motorunda bulunabilirliği yüksektir. Aynı zamanda; makale içi başlık kısmında da anahtar kelimeyi kullanmak gerekir. Bu bölümde anahtar kelime,  H1, H2, H3 etiketleri ile kullanılmalıdır. H1 etiketi, anahtar kelime ile başlamalıdır. Bu, makale içeriğinde, öneminin vurgulanmak istendiği kelimeyi kullandığımız bölümdür. H1 etiketi, başlıkları biçimlendirmek için kullanılan en büyük boyuttur.

Arama motorlarının, sitenizi bulmasını ve tanımasını sağlayan kodlar “meta tag” dir. Açıklama kısmı mutlaka anahtar kelime ile başlamalı ve kısa tutulmalıdır. Sayfanın, teknik olarak diğer sayfalara nasıl bağlandığını gösteren “url kısmı” anahtar kelimeyi  içeren şekilde oluşturulmalıdır.

Son olarak yazılan, Google arama motorunun, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusundaki arayışlarına en hızlı şekilde karşılık vermek için çalıştığını ve en kapsamlı dijital platform olduğunu göz önünde bulundurursak, sürekli yenilenen yazılımları ile seo çalışmalarının güncel olması gerekmektedir.

Seo Uyumlu Makale Hazırlama hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Seo Uyumlu Makale Hazırlama hakkında yorum yaz