• Asus Zenwatch 3 Resmen Tanıtıldı

Gelen bilgiler ve görsellere göre ASUS, ZenWatch 3 adlı akıllı saatinin resmi tanıtımını gerçekleştirmeyi tamamladı. ASUS ZenWatch 3 akıllı saatin şekil olarak yuvarlak bir kadran ile üretilmiş olması da marka adına bir ilk olarak biliniyor. Bundan önce üretilen tüm akıllı saat modelleri kare şeklinde çıkarılmıştı.

ASUS ZenWatch 3, dışında paslanmaz çelik bir kasa ile üretildi. Saatin ön kısmında gül sarısı tonlarında bir kaplama malzemesi de mevcut. Tüm renk seçenekleri için de gül sarısı tonunda yer alan bu detayın kullanımı sağlanmıştır. Akıllı saatin farklı renk seçenekleri arasında, gümüş, bakır ve gül sarısı bulunuyor. IP67 sertifikası ile çıkarılmış olan ASUS ZenWatch 3, suya ve toz birikimine karşı da dayanıklı bir cihaz. Fakat bu sertifika, saat ile suya girilebileceğinin garantisini maalesef vermiyor. Sadece akıllı saatin üst kısmına gelebilecek su sıçramaları için dayanıklı olabileceği anlamını taşıyan bir sertifikadır. ASUS markasının bu ürün için vurgulamak istediği özellik  ise pil ömrü olarak belirtiliyor. 340 mAh pil hacmi ile, markanın verdiği bilgilere bakıldığında, cihaz tam 2 gün çalışır durumda kalabiliyor. Akıllı saatin pili farklı bir teknoloji ile %60 kapasite dolum için yalnızca 15 dakika gerektiriyor. Aynı zamanda adım ölçer özelliği de mevcut olan bu saatte, bilinenin aksine nabız ölçer eklenmemiş. Android Wear 2.0 işletim sistemi ile çalışan akıllı saat, Qualcomm Snapdragon Wear 2100 SoC adlı yonga seti ile oluşturulmuş. Cihaz içerisinde tam 4 GB  ve 512 MB RAM  depolama kapasitesi de mevcuttur.

10 mm’ye yakın bir gövde kalınlığında olan ASUS ZenWatch 3 için 229 Euro yurt dışı fiyatı veriliyor. Ancak ürünün ne zaman satışa çıkacağı henüz belli değil.

Asus Zenwatch 3 Resmen Tanıtıldı hakkında yorumlar

  • Muaz | 15:24:16 | 31/Temmuz/2017 |

    beklediğim akıllı saat

Asus Zenwatch 3 Resmen Tanıtıldı hakkında yorum yaz