• Apple Watch 2’nin Batarya Kapasitesi Artacak

Büyük bir ekrana sahip olması ile çıktığı günden bu yana dikkatleri üzerine çeken Apple Watch 2 ürününün batarya kapasitesi de ciddi bir oranda arttırılıyor. Tasarım olarak çok fazla değişiklik içermese de, bu özelliğinden önce yeni Apple Watch 2, tasarım anlamında bir yenilik olmamasından ötürü, Apple Watch seri 2 şeklinde bir adlandırmaya da sahipti. En çok sporcuları ilgilendiren bir özelliği ile ortaya çıkmış olan Apple Watch 2, bundan önce verilen bilgilere göre tam 50 metre derinliğe kadar suya karşı dayanıklı olması ile dikkat çekmişken, kapasite konusu ile yeniden gündeme gelmeyi başardı.  

iPhone 7 tanıtımından hemen sonra, Apple Watch 2’nin de yeni bir modeli ile ilgili açıklamalar gelmeye başlamış durumda. Batarya kapasitesi konusunda gelen şikayet ve taleplerin nihayet böyle bir gelişme ile sonuçlandırılması da yerinde bir karar oldu. Şu an mevcut olan Apple Watch 2 ürününün büyük ekranlı olan  modelinde, 246 mAhkapasiteli bir pil kapasiteyi oluşturuyor. Fakat, ürünün son modelinde bu kapasite için 334 mAh seviyesi düşünüldüğü açıklamalar arasında yer alıyor. Arttırılan kapasitede amaçlardan biri şikayetlerin son bulması iken, diğer bir amaç da saatin kullanım alanını telefon kadar arttırmak olduğu belirtildi.

Bu yenilik ile, Apple ürünü olan akıllı saat daha fazla bir süre boyunca aktif halde kalacak. Bu özelliğe bir ek olarak da öncelikle işlemci ve ardından da GPS sistemi tamamen değiştirilecek. Bu yeni sistemler ile Apple Watch 2 akıllı saatinin performansı çok daha iyi hale getiriliyor. Yeni özellikleri ile Apple Watch 2’nin tanıtımı için henüz bir tarih verilmese de, iphone 7 tanıtımının gelmesinden dolayı çok uzun süre bekletilmeyeceği söylentiler arasındadır.

Apple Watch 2’nin Batarya Kapasitesi Artacak hakkında yorumlar

  • Mithat | 15:20:51 | 31/Temmuz/2017 |

    Bataryası bana hep yetmiyordu zaten

Apple Watch 2’nin Batarya Kapasitesi Artacak hakkında yorum yaz