• Lenova, Google Daydream İçin VR Gözlük Geliştiriyor

Lenovo markası, Google arama motorunun Daydream sanal gerçeklik sistemine özel olarak bir VR gözlük tasarımına başlamış durumda. Gözlüğün farklı tasarımı ve içerikleri, daha piyasaya çıkmadan en çok konuşulan teknolojik gelişmeler arasında yerini almayı da başardı.

Google firması, Mayıs ayında duyurusunu yaptığı Android N sistemi ile beraber akıllı telefon ürünleri için sanal gerçeklik sistem desteğini de aktif hale getirdi. Daydream adı ile verilen bu yeni ve ayrıcalıklı VR gözlük sistemi ise, bütün sanal gerçeklik sistemlerini tek bir platform içerisinde toplamayı başardı. VR gözlüğü  bağlayarak platforma giriş yapıldığında ise kullanıcının karşısına direkt sanal gerçeklik bölümü çıkmaktadır. Doğal olarak Daydream sisteminin aktif olabilmesi için de akıllı telefon ürünlerinin bazı teknolojik sistemleri uygun görmesi  de şart oldu. Lenovo markası da, bu konular ile gündemde olan Google’ın Daydream uygulamasını aktif hale getirecek bazı yeni ürünler hazırlamakta olduğunu da belirtti. Akıllı telefon ürünleri için sanal gerçeklik başlıkları üretecek olan firma, en yeni Android sistemi ile de kullanıcılarına mobil platform içerisinde VR gözlük deneyimini bizzat yaşatacak.

Lenovo markasının detaylı olarak çalışmaya devam ettiği bu sistem, çok iyi bir sistem gücü gerektiriyor. Bu nedenle de daha fazla özellikler barındıran akıllı telefonlar ile kullanımı uygun hale getirilecek. Daydream uygulaması projesinde ise başta Samsung markası olmak üzere aynı zamanda HTC, Huawei, Asus, LG ve  Xiaomi gibi daha birçok fima da katılım sağlıyor. Geliştirilmekte olan yeni VR gözlük ürünü için, daha farklı içerikler sunan oyun ve uygulamaların da eş zamanlı olarak çıkarılacağı gelen duyurular arasındadır. Son gelişmeler için kullanıcılar Lenovo duyurularını daha yakından takip etmelidir.

Lenova, Google Daydream İçin VR Gözlük Geliştiriyor hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Lenova, Google Daydream İçin VR Gözlük Geliştiriyor hakkında yorum yaz