• Google, Nexus Markasını Rafa Kaldırabilir

Bazı duyurulara göre, Google yakın zamanda Nexus markasını kullanmayı bir süreliğine erteleyebilir.

Google firması ile yaratılan ve direkt Android kullanabilme deneyimi gerçekleştirmeyi vadetmiş olan Nexus projesi, duyurulara göre bir süreliğine ertelenme yaşayabilir. Firmanın tüm isteklerine rağmen maalesef Nexus markasını hedeflediği kadar yaygın hale getiremediği ve bunun için de idare kısmında farklı yönelimlerin ortaya çıktığı iddia edilenler arasında. Bilinenin aksine bu söylentiler yeni çıkmış değil, bundan bir kaç yıl önce Google’ın Nexus projesinden ziyade Android Silver isminde yeni bir uygulamaya geçmeyi hedeflediği de iddia edilenler arasındayd. Hatta bugünlerde de HTC firması, Google adına yapılan bu iki yeni cihazın da Nexus markası ile satışa şimdilik verilmeyeceği belirtiliyor.

Belirtilenlere bakılırsa, HTC’nin Nexus projesi ile düşündüğü söylenen Marlin ve Sailfish kod isimli iki farklı telefon, satışa yalnızca “G” şeklinde yeni bir logo ile sunulacak. Ancak bu belirtilenlerin ne derece doğru olabileceğini de ancak yıl sonunda anlamak mümkün olacak. Rafa kaldırmayı düşündüğü Nexus projesi ile Google, tamamen iptal etmese de, uzun bir süre bu konuda bir gelişme yayınlamayacağı konusunda da sinyaller vermekte.

PEKİ GOOGLE NEXUS TAM OLARAK NEDİR?

Android işletim sisteminin çalışmasını sağlayan Google Nexus,  kullanıcılar için elektronik cihazların hattı olarak geçiyor. Google markası bu telefonların tasarımını, ilerletilmesini, satışını ve performansını yönetmeyi üzerine aldı. Ürünlerin tümü genelde mobil telefonlardan oluşmakta ve  bugüne dek altı telefon ve dört tablet satışa sunuldu. Hatta günümüzde de mevcut halde telefonlardan Nexus 6 akıllı telefonu, Nexus 9 tableti ve Nexus Player oynatıcı ürünü bulunmaktadır. Bu telefonların alt yapılarında ASUS, HTC ve Motorola Mobility destekleri de mevcuttur.

Google, Nexus Markasını Rafa Kaldırabilir hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Google, Nexus Markasını Rafa Kaldırabilir hakkında yorum yaz