• Nokia

Nokia'nın Whitings adındaki şirketi satın almasından sonra ilk akıllı saatini de piyasaya sunmaya hazırlandığı basın açıklaması ile duyuruldu.

Whitings ile Nokia'nın şirketleri birleştirmesinden sonra akıllı saatin üretiminde de birlikte çalışacakları belirtildi. Şimdi ise akıllı saati ne zaman piyasaya sürecekleri herkes tarafından bekleniyor. Giyilebilir teknoloji alanındaki ilerlemeler için gösterilen bu faaliyet ile birlikte Nokia şirketini büyüterek akıllı saat üretiminde de büyük bir adım atmış oldu. Whitings tarafından üretimi yapılacak olan ilk modelin ismi ise Steel HR olacak. Yeni akıllı saat için tasarımı ile birlikte işlevsel anlamda da büyük yenilikler düşünülüyor. Metal bir çerçeve tasarımı ile ince kayışlar birleştirilecek. Diğer modellerinden çok daha farklı olarak piyasaya sürülecek olan Steel HR şirket tarafından geliştirilmekte olan bazı sağlık uygulamaları ile de daha zengin bir menüye sahip olacak. Yeni akıllı saatin bir diğer özelliği de daha uzun bir pil ömrüne sahip olacak olmasıdır.  Akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saatlerde de şarj olayı her zaman bir problemdi. Yeni akıllı saat ise tam 25 gün şarj ihtiyacı hissettirmeden çalışabiliyor. 25 gün boyunca çevrimiçi olarak çalışabilen saat, şarjı bittiği anda 20 gün de çevrimdışı olarak çalışabilecek. Bu üstün özelliği ile diğer akıllı saatlerden ayrılıyor. Steel HR için bir fiyat düzenlemesi de belirtildi. Kısa süre içerisinde piyasaya gelecek olan akıllı saat 200 dolar üzerinden satışta olacak. Akıllı saatin satışa sunulmasını heyecanla bekleyen alıcılar yeni bir açıklama için de adeta gün sayıyor.

Akıllı saat için aynı zamanda Nokia özelliklerinin birçoğu da olacak. Nokia telefonlarındaki en sevilen özelliklerin, akıllı saate uygun bir şekilde düzenlenerek ekleneceği de söylentiler arasında.

Nokia'dan Yeni Akıllı Saat Geliyor hakkında yorumlar

  • Mert | 15:18:27 | 31/Temmuz/2017 |

    Nokia nın ürünleri çok kötü oluyor

Nokia'dan Yeni Akıllı Saat Geliyor hakkında yorum yaz