• İntel’in 7. Nesil Ailesinin Adı Belli Oldu

Kaby Lake İşlemcileri bugün 7. nesil işlemci olarak Intel ailesi içerisinde tanıtıldı. Skylake İşlemcisine bir yenilik olarak gelen bu sürüm artık Intel için aktif olacak. Skylake işlemcisine göre biraz daha yüksek performans ve enerji tasarrufu sağlayacak olması şimdiden alıcıların dikkatini çekmeyi başardı. 2017 senesinde çıkması düşünülen bu yeni işlemci için 10 nanometre kapasitesinde bir üretim sağlanacak. Lansman için çok fazla beklenmeyeceği ve tanıtım sonrasında da kullanıma hemen sunulacağı duyurular arasında yer alıyor. Şimdilik sadece deneme süreci devam ediyor.

7. nesil işlemci olarak çıkacak olan bu sürüm Apple serisinin yeni bilgisayarlarında hemen aktif hale getirilecek. Bu uygulama 2017 yılında 7. Nesil işlemcinin tanıtımından hemen sonra gerçekleştirilecek. Cupertino Şirketi bu işlemciyi önceki bilgisayarlarında tercih etmek istememişti. Bu nedenle de bazı donanım cihazlarında yönetim problemleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise yeni nesil işlemci sayesinde bu problemler tamamen ortadan kalkacak. Bu problemleri giderse de aslında yeni nesil işlemcide çok büyük bir yenilik olmayacak. Intel bu işlemci ile birlikte performans artışı yerine sadece işlemci yeteneklerini artırmaya karar verdi. Böylelikle daha hızlı sonuç veren uygulamalar aktif hale gelecek. Cupertino Şirketi ile görüşme sağlayan Intel, bu büyük firmanın da yeni nesil 7. işlemciyi kullanması için ikna çalışmalarına başladı. Yeni nesil işlemci ile artık bilgisayar sistemleri için farklı bir sürece giriliyor. Çok büyük bir yenilik olmayacağı söylense de Intel, bu işlemci ile 2017 senesinde dikkatleri üzerine çekecek.

Henüz 2017 senesinde çıkarılacak tarihi konusunda net bir bilgi verilmese de ilk üç ay içerisinde Apple bilgisayarlar için kullanıma hazır hale getirileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

İntel’in 7. Nesil Ailesinin Adı Belli Oldu hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

İntel’in 7. Nesil Ailesinin Adı Belli Oldu hakkında yorum yaz