• Samsung Oyunculara Özel Monitör Çıkarıyor

Kıvrımlı ekran yeniliğini ilk olarak televizyon için kullanıma sunan Samsung, bu kez oyun severleri sevindirecek bir haber yayınladı. Kıvrımlı ekran kullanımını bilgisayar monitörleri için de uygulayacağını açıklayan Samsung, ekranda büyüklük olarak ise 34 inç uygulaması düşünüyor. CFG70 kod ismi ile çıkacak olan modeller 24 ve 27 inç olarak üretilirken, CF791 modeli ise tam 34 inç büyüklüğe sahip olacak. Yani toplamda üç kıvrımlı ekran bilgisayar monitörü üretimi gerçekleştirilecek. Üç farklı ekran büyüklüğü sunması oyun severler tarafından beğenilen bir  özellik olarak kabul ediliyor.

Tüm modeller önümüzdeki haftalarda Almanya'da ilk tanıtımını yaşayacak ve IFA fuarında kendisini merak edenlerin karşısına çıkacak. CF791 Modeli için 1500R eğim kullanıldı. AMD FreeSync Teknolojisi ile üretilen bu monitör, tam 100Hz yenileme hızına sahiptir. Ayrıca ses verme konusunda da kullanıcılar için farklı bir özellik sunuyor. Ses ile birlikte çalışma özelliği gösteren LED sistemi bu monitörlerde mevcuttur. Bu yeni modeller 2016 senesinin başında düzenlenmiş olan Consumer Electronics Show içerisinde tanıtılan üç monitör modeli ile birlikte ürün yelpazesini genişletecek. Monitörlerin satışı için de Electronics Arts ile partnerlik kuruldu. Böylelikle çıktığı andan itibaren kısa sürede daha büyük bir kitleye hitap edebilecek. Oyun grafiklerinin kalitesi için ekran üretiminde farklı malzemeler kullanıldı.

Büyük bir tanıtım ile satışa sunulacak olan bu monitörler, oyun keyfini kat kat artıracak. Kıvrımlı ekran sayesinde üç boyutlu görüntüler yeni bir etki yaratacak. Oyun tutkunları ekran yenilemesi için bu ürünün satışa gelmesini sabırsızlıkla bekliyor.  Samsung markası yetkilileri ise satış için henüz net bir tarih vermedi. Fiyat olarak ise televizyon ekranından biraz daha yüksek olabileceği, ihtimaller arasında yer alıyor.

Samsung Oyunculara Özel Monitör Çıkarıyor hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Samsung Oyunculara Özel Monitör Çıkarıyor hakkında yorum yaz