• NASA Teknolojisine Sahip Akıllı Telefon: Rokit One

Yeni nesil akıllı telefon üretimi için düşünülen uzay teknolojisi NASA sayesinde gerçek oluyor. Bugüne kadar Apple, Samsung, Sony ve diğer telefon markaları tarafından kullanılan gelişmiş teknolojiler artık NASA için de geçerli. NASA ile birlikte insan sağlık örgütü çalışmaları birleştirilerek üretilen bu akıllı telefon Amerikalı operatörlerin de desteğini alacak. Ortak birçok çalışmanın ürünü olarak piyasaya sürülecek olan bu telefon, sağlıklı yapısı ve birçok farklı özelliği ile, akıllı telefon sektöründe yeni bir sayfa açılmasını sağlayabilir. Diğer markalar için de sağlık kriterini ön plana alabilmesi hedefi şimdiden etkisini gösterecek gibi.

ROK Mobile tarafından üretilecek olan bu cihaz Rokit One ismini alacak. Dünyanın ilk düşük radyasyonlu telefonu olarak tanıtılan bu cihaz, NASA desteği ile geliştirildiğini kanıtlar nitelikte. Telefonun üretimi için elektromanyetik radyasyon kamuflaj malzemesi kullanıldı. İnsan sağlığı açısından en zarar vermeyecek nitelikte bir telefon olarak piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. SAR değeri bakımından oldukça düşük olacak olan bu modelde 4K desteği de mevcut. Bu özelliklerin yanına henüz Rokit One akıllı telefonu için detaylı bir teknik bilgi vermek imkansız. Asıl amacı düşük radyasyon vermesi olsa da, farklı özellikleri ile de ön plana çıkarılacağı söyleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde sadece ROK Mobile kullanıcıları için özel olacak olan bu akıllı telefon, yayınlanan tek bir görseli ile, Samsung markasının tasarımlarından ilham aldığını da gözler önüne seriyor.  Tasarım olarak Samsung markasından ilham almış gibi görünse de, farklı teknik özellikleri ile çıktığı anda piyasada tüm dikkatleri üzerine çekecek. Henüz sadece bu bilgiler ile sunulan akıllı telefon için bir fiyat belirlemesi olmamış. Ne zaman satışa sunulacağı da bilinmiyor.

NASA Teknolojisine Sahip Akıllı Telefon: Rokit One hakkında yorumlar

  • Levent | 15:12:49 | 31/Temmuz/2017 |

    Nasa telefon işinde :) vay

NASA Teknolojisine Sahip Akıllı Telefon: Rokit One hakkında yorum yaz