• Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Sosyal medya denildiğinde ilk akla gelen tabi ki toplulukların oluşturduğu belli gruplar olmaktadır. Günümüzde öyle noktaya gelinmiştir ki sosyal medya artık bir iletişim biçimi halini almış durumdadır. Telefonlar ,kablolu cihazlar ve tüm haberleşme için kullanılan araç gereçler sosyal medya üzerine şekillenerek yol almaya devam etmektedir. Sosyal medya aracılığı ile haberleşmenin yanında eğlence ve bilgi alış verişindeki hızlı gelişmelerde buna paralel ilerleme göstermektedir. 

Sosyal medya ilk bakışta eğlence amaçlı kullanımlar üzerine kullanıldığı görülse de zaman içindeki göstermiş olduğu gelişmeler sayesinde gündemi takip etmede bir numaralı unsur olmayı başarmış durumdadır. Peki bunun getirileri neler olduğuna göz atacak olursak; 

Öncelikle insanlar birbirlerini daha yakından tanıma fırsatını sosyal medya sayesinde yakalama fırsatını elde etmektedirler. 

Kitlelerin hareketleri anında sosyal medyada tüm bilgileri ve görsellikleri ile ortaya çıkması sonucunda insanların bu konudaki iletişiminde bu derece hızlı olabilmektedir. 

Paylaşım konusunda ortaya çıkan gelişmeler insanların yaşam tarzlarını tüm açıklığı ile görülmesini sağlamaktadır. 

Güncel olayların anında haber alınmasıyla sosyal medya aracılığı ile yayınlanması sonucunda ilgili kişilerin detaylara daha hızlı ulaşmasına imkan sağlamaktadır 

İşte bunun gibi tüm hareketlerin ve paylaşımların herhangi bir engellemeye takılmadan kişilik haklarını zedelemeyen tüm paylaşımlar kişiler ve kitleler arasındaki iletişimi hızlandırırken olumsuz olaylara da anında ve yerinde müdahale imkanı sağlamaktadır.  Sosyal medya araçları zaman içinde isim ve sağladıkları imkanlar açısından farklılıklar göstermeye yükseliş trendinde devam etmektedir. Bu yükseliş sayesinde sosyal medya kullanıcıları kendi aralarındaki paylaşımları bilgi amaçlı gerçekleştirmenin yanında eğlence amaçlı olarak da ortaya koyarak zaman içinde gerektiğinde yaşanan kötü anların atlatılmasında yararlı olmaktadır.

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi hakkında yorum yaz