• Leauge Of Legends Tarihçesi

LEAUGE OF LEGENDS (Efsaneler Ligi, lol) ’ni bu kadar heyecan verici kılan en önemli ayrıntı şampiyonlar olsa gerek. Klasik bir strateji oyununda olduğu gibi sıradan birimleri yönetmek yerine, burada her biri kendi öykülerine sahip eşsiz kahraman­ların suretine bürünüyoruz.
Oyundaki yüz yirmi civarı şampiyon hem saldırı ve savunma güçleri, hem de yetenekleri bakımından birbirinden ayrılıyor. Kimi o kadar dayanıklı ki indirmek için birkaç kişi birleşip saldırmanız gerekiyor. Kimi düşük sağlık ve sa­vunma değerlerine rağmen bu açığını olağanüstü hasar gücüyle kapatıyor. Bazıları takım arkadaş­larına destek olmakta ustalaşırken, bazılarını başlangıçta azıcık beslediniz mi kartopu gibi büyüyüp güçleniveriyor... Peki, onca şampiyon arasından hangisini seçeceğiz?
    

ŞAMPİYON KİM?
Öncelikle şurada anlaşa­lım: “En güçlü şampiyon” diye bir şey yok. Her şampi­yonun kendine göre güçlü ve zayıf yanları, hepsinin kendine göre bir oynanış tarzı var. Zaman zaman
bazılarının oyuncular tarafından daha sık tercih edildiğini, bazılarmmsa düşüşe geçtiğini göre­ceksiniz. Oyuna gelen güncellemelerle birlikte bu dengeler hep değişir.
Eğer oyuna yeni başladıysanız yapmanız gereken şey, size sunulan ücretsiz şampiyonları sırayla denemek. Ücretsiz şampiyon rotasyonu,on adet şampiyonu herkes için oynanabilir kılar ve bu şampiyonların listesi her hafta değişir. Dolayısıyla gidip mağazada bir kuruş para harcamasanız dahi sürekli yeni şampiyonlar deneye­bilirsiniz.
Şampiyonları denedikçe bazılarını kendinize daha yakın hissedeceksiniz. Kiminin dış görünüşü hoşunuza gidecek, kiminin efsanesine hayran kalacaksınız, kiminin oynanış tarzı ilginç gelecek. Oynanışlarına birinci elden tanık olmak isterseniz de internet üzerinden  canlı yayın yapan profesyonel oyuncuları izlemenizi öneririz.
    

SEÇİM EKRANI
Oyunda bir maça başlamadan önce her sefe­rinde şampiyon seçim ekranıyla karşılaşacak­sınız. Bu ekranda yukarıdaki geri sayım bitene kadar şampiyonunuzu, kostümünü, rün ve kabiliyet sayfalarınızı ve sihirdar büyülerinizi seçmeniz gere­kiyor. Kostümler ne kadar cafcaflı da olsa oynanış üze­rinde bir etkisi bulunmaz, sadece gösteriş amaçlıdır. Sevdiğiniz şampiyonları özel kostümleriyle gör­mek keyifli, o ayrı.
Seçim ekranında takımınızdaki diğer oyuncularla sohbet edebilirsiniz. Sessiz kalmayın. Selam verin, hangi rolü tercih ettiğinizi söyleyin. Oyuna girer girmez bir şampiyonu seçip kilitlemeyin. Herhangi bir anlaş­mazlığa düşerseniz oyunu terk etmek yerine çözüm üretin. Unutmayın ki şampiyon seçim ekranını terk ederseniz ceza alırsınız ve belirli bir süre tekrar maça giremezsiniz. Arka arkaya terk ettiğiniz oyunlarda bu süre uzar. Eğer dereceli bir karşılaşmadan kaçarsanız ayrıca lig puanı kaybedersiniz.

SEÇİM ÖNCELİĞİ
Bazen oyuncular şampiyon seçim ekranı açılır açılmaz örneğin “MID” diye bağırır, sonra da “ilk ben yazdım”, “hayır ben yazdım” diye kavgaya tutuşur. Bu konuda bilmeniz gereken iki acı gerçek var;

1. Kendi yazdıklarınız bilgisayarınızda anında gö­rünse de, oyun sunucusu üzerinden başka oyunculara ulaşması zaman alır. Onların bilgisayarında önce kimin yazdığı farklı görünebilir. Dolayısıyla önceliğini ispat etmek için kopyala & yapıştır yapmanın bir anlamı yok.
2. Kimin ilk yazdığının hiçbir önemi yok.
Eğer illa ki bir sıra gözetecekseniz listede ismi yukarıda gözüken önce seçsin (Sıralı Seçim modunda zaten kural böyledir). Hem bu sayede başkalarını sırf internet bağlantısı veya bilgisayarı daha yavaş olduğu için ceza­landırmış olmazsınız.
Riot Games’in bu soruna getirdiği çözümlerden biri olan Takım Kurucu sayesinde önceden “ben şununla oynamak istiyorum” deyip artık ona göre oyun aratabi­liyorsunuz, aklınızda bulunsun.

Leauge Of Legends Tarihçesi hakkında yorumlar

  • melih | 11:07:59 | 05/Ekim/2016 |

    çocuk çocuk oyunu

  • RazorX | 11:09:04 | 05/Ekim/2016 |

    -Kimin ilk yazdığının hiçbir önemi yok.- demişsiniz. ben bunu çoluğa çocuğa nasıl anlatayım?

  • Çağrı | 11:13:12 | 05/Ekim/2016 |

    Sonuçta dünyanın en populer oyunu. Ayrıca çoğu çoluk çocuk yetişkinlerden daha iyi oynuyor!

Leauge Of Legends Tarihçesi hakkında yorum yaz