• Forza Horizon 3

Kim ne derse desin bazı oyunlar konsolda daha iyi oynanıyor. Futbol ve yarış oyun­ları da bence bunların başını çekiyor. Özellikle yarış oyunlarında elde edilen grafik kalitesi ve ihtiyaç duyulan akıcılığı bir PC'de elde etmek için harcayacağınız miktarı düşündüğünüzde konsol hem pratik hem de ekonomik kalıyor. Diğer taraftan zaten PC sahipleri, çok güçlü do­nanımlara sahip olsalar da konsollara exclusive olan PS4 tarafında Gran Touris- mo ile Xbox tarafındaki Forza'ya ulaşa- mıyorlardı. Ama bu durum dünyanın en iyi yarış oyunlarından biri için değişmek üzere.

    Forza 6'yı da daha önce Xbox One üzerinde oynama ve inceleme şansı bul­muştum. Kullanabileceğiniz araç sayısı, araç fizikleri, hava koşullarının sürüşe et­kisi ile oynadığım en iyi ve en gerçekçi yarış simülasyonu idi. Hala da oynamaya devam ediyorum. Microsoftün yeni oyu­nu Forza Horizon 3 ise sizi pistlerden dı­şarı çağırıyor.
Forza 6'daki 400'e yakın aracı ve bun­lara ek olarak pistlerin dışında olduğunuz göz önüne alınırsa arazi araçları ve buggy'leri Avustralya’nın uçsuz bucaksız topraklarında Surfers Paradise’dan Byron Bay’e, Yarra vadisin­den Outbacke kadar uzanan, devasa boyutta bir haritada kullanma şansı bulabiliyorsunuz. Bu harita Forza Horizon 2'nin neredeyse iki katı.
    
    Motorsport 6 ne kadar simülasyon ise Horizon 3 de o kadar arcade bir oyun
Horizon serisi, Motorsport serisinden farklı ola­rak Arcade bir oyun. Eğer siz de benim gibi uzun süre Forza 6 oynadıysanız temkinli sürüş tarzın­dan kurtulmanız gerektiğini söyleyeyim. Kısaca­sı freni unutun:) Zaten spor arabanız ile kumsal­da ve suyun içinde gitmeye başlayıp, kestirme için uçurumdan açağı uçup devam ettikten son­ra bu huyunuzdan vazgeçip kendinizi oyunun eğlencesine bırakıyorsunuz.

    Aynı Forza 6’da olduğu gibi aracınızın ön, arka kanat tasarımını değiştirip lastik tipinden aracın rengine kadar tüm detaylar ile dilediğiniz kadar oynayabiliyorsunuz.
Oyun bir senaryo üzerinden ilerlediği için ilk başlarda size araç konusunda çok fazla seçenek sunmasa da bir süre sonra garajınıza istediğiniz aracı ekleyip alıştığınız tarzda yarışlar yapmanı­za da imkan tanıyor.

En iyi yarış oyunu olmaya aday ve PC sahipleri de artık oynayabilecek

    Daha çok arcade tarzda bir oyun olduğu için sü­rüşte dış araç görünüşünü tercih ediyorsunuz. Playground da bundan yola çıkarak kokpit gö­rüntülerindeki detaylarını biraz azaltmış. Ancak onun dışında güneş batınımdan yağmur efektle­rine kadar oyuncuya inanılmaz bir görsel şölen sunuluyor. Avustralya'nın müthiş manzarasını seyrederken yanşamayabilirsiniz. Mükemmel bir yarış oyunu. Daha da iyisi artık PC sahipleri de bu oyunu oynayabilecek.

 

 

Forza Horizon 3 hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Forza Horizon 3 hakkında yorum yaz