• Leauge of Legends Doğru Seçimler Oyun Kazandırır

Kristal Kayalık’ta ilk 1 dakika 20 saniye boyunca başlangıç platfor­mundan ayrılamıyorsunuz, fakat oyun başlar başlamaz yüksek tempolu bir mücadele ve koşuşturmaca sizi bekliyor. Zaman ilerledikçe takımınıza belirli bir noktayı rakip takımdan önce ele geçirmenizi gerektiren bazı görevler verilebilir. Bu görevleri başarıyla yerine getirdiğinizde takımını­za bir güçlendirme kazandırmış olursunuz.
Hedef noktalarının yer aldığı çemberin iç kısmında büyük bir tarafsız bölge bulunuyor. Bu bölgede diğer haritalardaki gibi tarafsız canavarlar olmasa da, stratejik önem taşıyan bazı noktalar var. Tarafsız bölgenin çevresi boyunca dizilmiş can yadigârlarını aldığınızda can ve mana değerlerinizin bir kısmı anında yenilenir ve ayrıca puan kazanırsınız. Yadigârlara göre sayıca daha az olan hız sunakları ise üzerinden geçtiği­nizde hareket hızınızı kayda değer ölçüde artırır.
Haritanın tam orta noktasında, her iki takım için ayrı ve yan yana iki adet güçlendirici bulunuyor. Bu güçlendiriciyi almak için hedef noktala­rında olduğu gibi bir süre üzerinde odaklanmanız gerekir ve aldığınızda iki özel güç kazanmış olursunuz. Bunların ilki olan Kalkan, size 250 can değerinde kalkan verir ve 10 saniye boyunca hasar almazsanız etkisi yenilenir. İkinci güç olan Şimşek’in ise normal saldırılarınızı ve yete­neklerinizi kullandıkça birden fazla rakibe sıçrayıp hasar veren (Statikk Hançer gibi) bir etkisi vardır.
ARAM: SONSUZ UÇURUM

“Ali Random Ali Mid”in kısaltması olan bu modda, adı üstünde, şampiyonlar rastgele seçiliyor ve herkes ortada savaşıyor. Kullanılabilir şampiyonlardan bir tanesi (önceden satın aldıklarınız ve haftalık ücretsiz şampiyonlar arasından) gelişigüzel seçilse de iki defaya mahsus yeniden “zar atma” şansınız var. Tekrar seçim yapmadan oynadığınız birkaç karşılaşmadan sonra bu hakkınız yenileniyor.
Sonsuz Uçurum’daki hedefimiz yine düşman merkezini yıkmak olsa da her şey basite indirgenmiş durumda: Haritada sadece bir adet koridor, her koridorda ikişer kule ile birer inhibitör ve merkezleri koruyan ikişer kule daha var. Orman yok, orman olmadığı için orman canavarları da yok, başlangıç platformuna dönüp can yenilemek yok, ölmeden alışveriş yapmak yok... Kısacası ölmek var, dönmek yok!
Sonsuz Uçuruma tüm şampiyonlar 3. seviyede başlıyor. Diğer bir deyişle daha oyuna başlar başlamaz üç yeteneğinizi birden açma, ya da içlerinden birini daha fazla güçlendirme şansına sahipsiniz. Benzer şekilde başlangıçta sahip olduğunuz altın miktarı da fazla; böylelikle daha en baştan sağlam bir-iki eşya ve bir sürü iksir depolayabiliyorsunuz. Başlangıç platformuna dönüp iyileşmek mümkün olmadığı için can ve mana yenileyen eşyalar daha çok önem kazanıyor. İyi haber şu ki hari­tadaki köprünün iki kenarında boylu boyunca dizilmiş can yadigârları bulunuyor. Bu yadigârları topladığınızda kısa süreliğine can ve mana değerleriniz iyileşiyor.
Bir de not: Poro’lara bisküvi vermeyi unutmayın!

Leauge of Legends Doğru Seçimler Oyun Kazandırır hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Leauge of Legends Doğru Seçimler Oyun Kazandırır hakkında yorum yaz