• Web Sitesi Tasarlarken Uyulması Gereken Kurallar

İnternet kullanımının  yaygınlaşmasına paralel olarak gelişme gösteren internetten yapılan alışverişlerde gün geçtikçe sürekli artış göstermektedir. Bu artışın sebeplerine göz attığımızda, kendini kanıtlamış resmi kurulumunu gerçekleştirmiş firmaların sürekli gelişen dünyamızda yaygınlaşan web dünyasında kendilerine birer web sitesi edinerek şimdiden yerlerini ayırtmak  hedefinde çalışmalar sergilemektedirler. Bu çalışmalarını gerçekleştirmek için kendi imkanları ile veya hazır kurulmuş web sitelerini kullanmaktadırlar. İşte bizde tam bu noktada firmaların kurum veya kuruluşların yardımı a koşmak onları zaman kaybından tasarruf ederek daha kısa sürede kazanç sağlamaya başlamaları için girişimlerde bulunmaktayız. Hazırlamış olduğumuz web siteleri şirketlerin alan adlarına uygun tarzda dizayn edilerek kullanmaya başlamak için şablonlarını yerleştirmeleri yeterli olmaktadır. Web sitelerinde tasarım alanında ortaya koyduğumuz çalışmalar şirketlerin internet dünyasında daha fazla tanınmasına yönelik olmaktadır 

Web sitelerinin kullanım amacı olarak ,lk etapta görülen gerçek sanal pazar oluşturarak şirketlerin satışını gerçekleştirmek istedikleri ürünleri ve hizmetleri tanıtım alanı olmaktadır. Bu alanlar amaçlarına ulaşması için kurulumunda ve kullanılması esnasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli hususu bulunmaktadır. Öncelikle web sitesinin kullanım mamacının çok iyi belirlenmiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra faaliyet göstereceği alana yansıtacak tarzda tasarlanmış olması gerekmektedir. Bu noktada web sitelerinde tasarım ilk adım olarak şirketlerin faaliyet alanlarını anımsatacak arama motorlarında veya adres çubuklarında arama yapılmak istenen içerikleri yansıtacak alan adı belirlemelidir ki ziyaretçiler çabuk ulaşım saylayabilsin. Web sitelerinin yaşam kaynağının ziyaretçilerin olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Çünkü bir web sitesini ne kadar çok ziyaretçi giriş çıkış yapıyorsa ömrü de o kadar uzun olabilmektedir.web sitelerini ayakta tutan hizmet akışını sağlayama internet üzerinden yaptıkları alışveriş miktarlarının çokluğu olmaktadır. 

Web sitesi kurmak artık günümüzde basit bir olay olmaktadır. Sizlere buradan web sitesi nasıl kurulur birkaç adımda anlatarak yardımcı olabiliriz. Sizde bu adımları izleyerek web sitenizi kurup üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Fakat bir ayrıntıyı unutmamak gerekir her web sitelerinde tasarım istenilen amaca ulaşmak için yeterli alan sağlamayabilmektedir. Aynı zamanda ortaya çıkarılan tasarımlar internet kullanıcılarının istediklerini veremediği durumlarda durağan bir web sitesi halini alarak yok olma gibi bir durumla karşı karşıya kalabilmektedir.  Sizler için hazırladığımız web sitelerinde en can alıcı tasarımlar yapmaktayız. Çünkü bütün detaylar göz önünde bulundurularak şirketlerin en geniş kitlelere yayılmalarını sağlayarak ürünlerini internet ortamından en kolay şekilde tanıtımlarını yapabilecekleri güncellemeye açık programlar kullanarak sayfa düzenlerini tam da web sitesini ziyaret eden misafirleri ağırlayacak hatta tekrar gelmeleri için bir çok nedeni ekleyerek tasarlamaktayız. 

       Web sitelerinde tasarım gerçekten en önemli unsur olmaktadır. İyi tasarlanmış bir site içeriğime ulaşmakta kolay olduğundan ziyaretçi oranı yüksek seviyelere ulaşabilmektedir. Şirketlerin hizmet alanlarını en kolay şekilde yansıtan tasarımlar sayesinde şirketlerin diğer web siteleri ile de iletişim halinde olması sağlanarak reklamlarını tüm görsellikleri ve animasyonları en gelişmiş programlar yardımı ,le desteklenmektedir. Reklamlarını tüm web sitelerinde görülebilir olması açısından tasarım aşamasında belirlediğimiz anahtar kelime ulaşımında kolaylaştırılarak tüm arama motorlarında ve internet tarayıcılarına uygun programlar kullanılarak her hangi bir arama motorunda engellense de bir başka web sitesi aracılığı ile görünürlüğünün devamlılığı sağlanmaktadır. Bu gerçekleştirdiğimiz tasarım fiyatları şirketlerin kazançlarına daha fazla katkıda bulunmasına rağmen kalitesinin karşılığı fiyatlar olmaktadır. Ortaya koymuş olduğumuz çalışmalarda esas hedefimiz kaliteli web siteleri oluşturmak olmaktadır. Bunun içinde kullandığımız tasarım programları en güncel olanlar olmaktadır. Php kullanımında özellikle php5 kullanarak ara yüz oluşturmada ve sayfa geçişlerinde daha akıcı web siteleri kurarak şirketlerin işlemlerinde hız kazandırmaktayız. Photoshop yardımı ile resim video ve animasyon oynatıcılar açılmaları veya büyütülmeleri esnasında pixel kaybı yaşanmamaktadır.

Web Sitesi Tasarlarken Uyulması Gereken Kurallar hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Web Sitesi Tasarlarken Uyulması Gereken Kurallar hakkında yorum yaz