• White Hat Seo Nedir? Nelere Dikkat Etmeli?

White Hat Seo, türkçedeki ismiyle beyaz şapkalı SEO, arama motorları kandırılmadan etik, yasal SEO tekniklerinin kullanılması diyebiliriz.

Black Hat Seo çalışmalarında ise yaptığınız bazı optimizasyon teknikleri ceza almanıza neden olur ve organik listelemede sıralamanız gerilere düşer, bu da bütün Seo çalışmalarınızın boşa gitmesine neden olur. Bu yüzden Black Hat Seo'dan uzak durulmalı aksi kanıtlanmadığı sürece bu teknikler kullanılmamalıdır.

Eğer bir Seo ajansı ile çalışacaksanız, ajansın White Hat Seo arama motoru uygulamaları yapıp yapmadığını inceleyin. Aksi halde web siteniz ciddi sorunlarla yüz yüze kalabilir, bırakın yükselmeyi mevcut konumuza dönmek bile aylarınızı alabilir. Etik çalışmaları ifade eden White Hat Seo güvenli ve uzun vadede çok etkilidir. Ayrıca arama motoru sonuçlarını arttırarak paradan büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar ve bu sonuçlar ceza almanız yüzünden yok olmaz.

Arama motorları gün geçtikçe site sahiplerine çok daha şüpheci bir tavır sergileyerek güncellemeler ve incelemeler yapılor. İllegal faktörler farkettikleri anda tereddüt etmeden ceza veriyor. Bu yüzden White Hat Seo gün geçtikte çok daha büyük önem kazanıyor. Bu Seo tekniğinde 2 husus çok önemlidir. Bunun için çok büyük bir Seo uzmanı olmanıza gerek yok. Bunlar:

1-İçerik

Siteniz hangi konu hakkında ise o konuya uygun içerikler yazın ve %100 doğal olun. Sitede yani makaleyi döndürüp döndürüp yazmayın. Ancak arada içeriklerinizin içinde güncellemeler yapalilirsiniz. Konu ana temadan uzaklaşmadıkça makalelerinizi kategorilendirin ve çeşitlendirin. Örneğin bir dekorasyon siteniz varsa, ana sayfada dekorasyon ile ilgili makaleleri sürekli döndürmek yerine, makaleleri çeşitlendirerek salon dekorayonu, yatak odası dekoraysonu, banyo dekorasyonu gibi alt kategoriler oluşturun ve makalelerinizi ilgili kategorilere ekleyin. Güzel bir kategorilendirme, aynı zamanda makalelerinde daha profesyonel görünmesini sağlar.

2- Link oluşturma

İyi içerik doğal olarak linkleri de çekecektir. Bu yüzden sürekli yeni sayfalar yazmalısınız. Sitenize yönelen backlinkleri artırmayı hedefliyorsanız White Hat Seo tekniklerini kullanın. Spam yapan çevrelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Özellikle link için para isteyen sitelere oldukça dikkat etmelisiniz.

White Hat Seo Nedir? Nelere Dikkat Etmeli? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

White Hat Seo Nedir? Nelere Dikkat Etmeli? hakkında yorum yaz