• Opera Güncellendi ve Chrome

Yeni güncelleme alan Web tarayıcısı Opera, aldığı güncelleme ile hem eski sürümüne %82 oranında hız farkı atarken, hem de Google Chrome'dan daha hızlı çalıştığını da kanıtlamış oldu. İşte Opera'nın son güncellemesi Opera 41 ile birlikte gelen yenilikler.

Bilindiği üzere Web tarayıcıları da, kendi aralarında bir rekabet içerisinde yer alıyor. Web tarayıcılarına gelen yeni güncellemeler ile, yepyeni özellikler ve daha hızlı kullanım imkanları kullanıcılara sunuluyor. Bu alanlarda uzun süredir lider olan Google Chrome'un liderliği Opera 41 güncellemesi ile sarsıldı. Opera'nın aldığı son güncellemesi ile, Chrome'dan daha hızlı hale gelmesi bir yana, kendi eski sürümüne bile fark attığı görülüyor.

Opera 41, öncelikle eski sürümü Opera 40'a oranla %86 daha hızlı hale geldi. Güncelleme alan Opera, Chrome'a laptop pil tüketimi konusunda da fark atmayı başardı. Pil tüketiminde %32 lik bir azalma sağlayan Opera 41, laptoplar için daha uzun kullanım ömrü sağlamayı başarıyor. Eğer Google Chrome Web tarayıcısı kullanıyorsanız ve yüksek RAM tüketiminden dolayı sorun yaşıyorsanız, daha hızlı bir Web tarayıcısı haline gelen Opera 41'i deneyebilirsiniz.

Opera Güncellendi ve Chrome'u Hızda Geçmeyi Başardı! hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Opera Güncellendi ve Chrome'u Hızda Geçmeyi Başardı! hakkında yorum yaz