• web-sitenizin-hitini-arttirin

Hemen hemen her webmaster mükemmel bir web sitesi olsun ister. Tasarımdan, fayadalı ve özgün içeriklere ve görsellere kadar herşeyin tatmin edici, göz doyurucu olmasını hayal eder. Bazı webmasterlar için bunu yapmak olası olmasına rağmen, gerekli hiti sağlayamama korkusu nedeni ile çoğu zaman cesareti kırılır ve site yarım bırakılır veya hiç açılmaz. Çünkü hit demek kazanç demek, siteye gelmeyen hitler bir çok web site sahibi için emek israfı ve boşa geçmiş zaman demektir.

Peki Bir Web Sitesinin Hitini Artırma Yolları Nelerdir?

1-Öncelikle yaptığınız işi sevin ve sahiplenin.

Ancak işini seven webmasterlar başarılı olabilir. Yeni bir site açmadan önce bu işi sevip sevmediğinize kendinize sorun. Bu işi seviyorsanız sitenizi açmaya hazırlanın.

2-Özgün ve Güncel İçerikler.

İçerikleriniz olabildiğince benzersiz ve güncel olsun. Okuyucunun seve seve son satırlara kadar inceleyeceği ve keyif verici makaleleriniz olsun.

3-Sürekli ve Düzenli İçerik

İçerikleriniz güncel olduğu kadar sürekli ve düzenli olsun. Yeni bir site açmışsanız günde en az bir makale yükleyin. Bir gün 3 makale ekleyip, 3 gün hiç makale eklemeyip sonra yeniden 3 makale eklemek yerine, her gün bir makale şeklinde zamanlama yapın. Botları her gün sitenize girmeye alıştırın.

4-İçerikle İlgili ve Akılda Kalan Domain ve Logo

İyi ve sade bir domain aynı zamanda akılda kalıcıdır. İçeriğinizden tamamen uzak bir karışırk domain ve logo, ziyaretçi ne kadar siteyi severse sevsin, sırf site isminizi ve logonuzu hatırlayamadığı için dönüşü zorlaşacaktır. Bu ayrıntı çok önemlidir.

5-Resimlere Açıklama Ekleyin.

Resimlerinize anahtar kelimeler ve açıklamalar ekleyin. Bu sayade görsel aramalarda ziyaretçiye ulaşma olanağınız artsın.

6-Anahtar Kelimelere önem verin.

Anahtar kelimeleri ciddiye alın. Çok güzel bir makale, yanlış anahtar kelime kullanımı nedeniyle gerektiği övgüyü haketmeyebilir.

7-Etkili Başlıklar Kullanın.

Google'da arama yapan bir ziyaretçi genellikle ilk sıradaki siteyi tıklar, ancak sizin başlığınız etkiliyse ve 3. sıradaysanız ilk iki siteyi geçerek sizin sayfanızı tıklayacaktır.

8-Makalelerin Uzunluğu

Google. Eğer bir konu hakkında ne kadar uzun bir içerik yazıldıysa site sahibini o konuda o kadar bilgili sayar ve organik aramalarda öncelik verir. Makalelerinizi çok kısa tutmayın, zaman ayırın ve öncelikle makale konusunda kendisiniz ikna edin. Uzun makaleyi başlıklara ayırın, aralarak resimler koyun ki, gelen ziyaretçi koca koca paragraflar arasında boğulmasın.

9-Ziyaretçiyi Site İçerisinde Dolaştırın.

Sayfalar arası linkler vererek, ziyaretçiyi benzer içerikli konular arasında geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu sitenizin hem arama motorlarında yükselmesi açısından, hem ziyaretçinin site içinde etkinliğinin artması açısından oldukça önemlidir.

10-Web Sitenizi Dizinlere Ekleyin.

Sitenize kaliteli bağlantılar istiyorsanız, mutlaka dizinlere eklemelisiniz. Niş dizinler siteniz için oldukça faydalı olacaktır.

11-Başarılı Sitelere Makale Gönderin.

Alanında başarılı ve sitenize ziyaretçi akışı sağlayabilecek web sitelerine makaleler göndererek sitenize link verin ancak kesinlikle abartıdan kaçının. Bu konuda paravan bloglara da yönelebilirsiniz.

12-Gelen Ziyaretçiyi Tekrar Geri Getirin.

Ziyaretçilerin sürekli sitenizi ziyaret etmeleri için kendinize stratejiler oluşturun. Hediyeli kuralar ve anketler oluşturun. Mail adreslerine güncel bilgiler hakkında mailler gönderebilirsiniz.

13-Forumlarda Bol Bol Tanıtım yapın.

Sıkça kullanılan blog ve forumlarda sitenizi tanıtıcı yazılar ve görseller ekleyin. Bir çeşit ücretsiz tanıtım yazısı imkanı elde edin.

14-Kırık Linkler Baş Düşmanımız.

Kırık linkleri tespit ederek, çıkartın. Bunun için“Xenu Link Sleuth” programından faydalanabilirsiniz.

15-Hosting'e önem verin.

Ucuz hostinglerden kaçının, sitenize trafik akışında karşınıza problem çıkaran hosting, sizin düşmanınızdır.

16- Site Amacınız Belli Olsun

Makale yazarken mutlaka site kategorinizi ön planda tutun. Gereksiz sayfa ve yazılar sitenizde karmaşıklığa neden olacaktır.

17-Farklı Site veya Forumlara Reklam Verin.

Çok fazla abartmamak kaydıyla, uygun fiyata sitenize reklamlar aracılığıyla akış sağlayabilirsiniz.

18-Sosyal Medya Çok Önemli.

Sosyal medya kullanılmayan bir site, eve kapanıp sürekli ders çalışan ve çok başarılı olsa da kendisini çevresine kanıtlayamayan biri gibidir.

19-Adwords Reklamları

Küçük bütçe ayırarak Adwords reklamları ile sitenize hızlı bir trafik akışı sağlayabilirsiniz.

20-Hızlı Bir Tema Kullanın.

Sitenin açılış hızında temanın etkisi çok yüksektir. Sitenize ziyarete gelenler, sırf sayfa açılış hızından dolayı hiç uğraşmadan ayrılmak ister.

21-Ziyaretçilere Kendinizi Tanıtın

Her ne kadar bunu yapmak şart olmasa da, gerçek kimliğinizle oluşturduğunuz bir "Hakkımda" sayfası ziyaretçilere samimi bir hava verir.

Siteye gelen hit sayısını artırmak sadece bu yukarıda anlatılanlar sınırlı değildir. Bunları uygulayarak kendi tekniklerinizi ve doğrularınızı bulabilirsiniz. Sitenizin hitini artırmak zamanla yaptığınız işten daha çok zevk almanızı sağlayacak ve sizi mutlu edecektir.

21 Adımda Web Sitenizin Hitini Artırın hakkında yorumlar

  • Barış | 16:02:30 | 31/Temmuz/2017 |

    SAĞOLUN .

21 Adımda Web Sitenizin Hitini Artırın hakkında yorum yaz