• Twitter Canlı Yayın Yapacak

Twitter Vine ve Persicope video servislerinden sonra büyük bir organizasyon ile canlı yayın sunma işine hazırlanıyor. Bu güne kadar Twitter böylesine büyük bir işte tek başına boy göstermemişti.

Vine video servisi ile yaşadığı sorundan sonra oyun dünyasının merakla beklediği bir organizasyonu üstlenmesi demek Twitter’ı hayli zor bir yolun beklemesi demek. Vine da yaşanan sorunları göz ününe alacak olursak Twitter bu işe hayli özenli yaklaşması lazım.

1 Aralık akşamı Game Awards ödül töreninde canlı yayın yapmak için Twitter ile anlaştı. Twitter bu anlaşma ile canlı yayın sırasında izleyicilerin yorum ve sorularını sorabilecek bir imkân tanıyacak.

1 Aralık akşamı yapılacak ödül töreninde sadece ödüller dağıtılmayacak bunun yanında yeni oyunlarda bu ödül töreninde tanıtılacak. Bu nedenle bu tören dünya çapında birçok kullanıcının ilgisini çekecek.

Ödül töreni çeşitli münazaraların aksine daha enteraktif bir eğlence yayını olarak sunulması bekleniyor.

Yapılacak bu organizasyonun başka yayınlara göre daha profesyonel olması gerekiyor çünkü bu yapılacak yayında birden fazla kamera olacak bu durumda yönetmenin istediği görüntüyü sorunsuz bir şekilde seyircilere aktarması gerekiyor. Buna göre canlı yayını üstenen ekibin de uzman bir ekip olmasını gerektiriyor.

Eğer Twitter bu işin altında sorunsuz bir şekilde kalka bilirse Twitter’ın bu sektördeki iş olanakları büyük organizasyonlarla devam edecek gibi görünüyor.

Twitter Canlı Yayın Yapacak hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Twitter Canlı Yayın Yapacak hakkında yorum yaz