• ios vs android

Move to iOS olarak bilinen android platformundan, iOS platformuna geçişi kolaylaştıran programın, milyonlarca kişi tarafından indirildiği belirlendi.

Apple'ın geliştirdiği ve Android kullanan insanların iOS'a geçişini oldukça kolaylaştıran Move to iOS, android iOS arası transferlerle ilgili bir data sağlıyor. Görünen rakamlar ise Andorid için endişe verici.

Android 4.0 ve üst sürümlerinde çalışan, telefondaki kişi, mail hesap ve yedekleri, takvim kayıtları, fotoğraf ve videolar, ücretsiz uygulama ve web sayfası yer işaretleri gibi verileri hızlı ve kolay bir şekilde iOS'a aktaran Move to iOS uygulaması Eylül 2015'te Google Play'e eklenmişti.

Apple, Android akıllı telefon kullanıcılarının iPhone’a geçtiğini sıkça telaffuz ederken, birçok araştırma ise Apple’ın pazar payını Android’e kaptırdığını ortaya koyuyor. Bizler ise adeta Apple ve Google’ın aşık atışmasına tanık oluyoruz.

Yüklenme tarihinden sonra adeta karalanan uygulamanın,sadece bir ay sonra 1-5 milyon barajına ulaşması süpriz olmuştu. Bu durum günümüzde 10-50 milyon barajında bulunuyor. Bu da, en az 10 milyon Android kullanıcısı Apple iOS'a geçiş yapmış demek oluyor.

Move to iOS, kullanıcılara veri taşıma dışında bir olanak sunmadığından, kullanıcıların uygulamayı nedensiz indirmeyeceği düşünülüyor. Ayrıca uygulamanın başka alternatifleri de olduğunu düşünürsek, sayılar tahmin edilende daha da fazla olabilir. Ancak ne Google, ne de Apple konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmıyor.

Bizlere de iOS ile Andorid arasında çekişmeyi izlemek düşüyor. Bakalım, Move to iOS uygulaması ile Android'ten geçen kullanıcıların sayısı 50 milyonu geçecek mi?

iPhone kullanıcı sayısını 1 yılda 10a Katladı hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

iPhone kullanıcı sayısını 1 yılda 10a Katladı hakkında yorum yaz