• WhatsApp a Güvenlik Takviyesi

Ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp getirdiği güncellemelerle güvenliğini ilerletiyor. Son aylarda getirmiş olduğu güncellemeyle mesajlaşma güvenlik seviyesini yükseltip mesajları şifreleyerek göndermeye başlamıştı. Şimdide yeni gelecek güncellemeyle birlikte çift aşamalı doğrulama sistemini getirecek.

Android beta alanında yapmış oldukları denemeler sonucunda sizden 6 haneli şifre belirlemenizi istiyor bu şifre belirleme sonucunda çift aşamalı şifre platformu test edilmiş oluyor. Bu yenilik yeni kullanıcılarda zorunlu olacak bu işlem için beta kullanıcıları Ayarlar = Hesap = İki Aşamalı Doğrulama adımlarını kullanarak çift aşamalı güvenlik yeniliğinden yararlana bilecekler.

Belirlemiş olduğunuz 6 haneli şifreyi nerede kullanılacağına dair kesin bir bilgi yok halen.

Belirlemiş olduğunuz şifreyi unutmanız halinde size gönderilecek mail aracılığıyla hesabınızı kurtarabileceksiniz.

Tabi ki şifre ve mail adresinizi hatırlayamamanız hesabınızı onaylayamamanız anlamında gelmiyor. Bilindiği üzere WhatsApp iOS ve Android bulut tabanlı yedekleme imkânı sunuyor. Bu yedekleme imkânı ile unuttuğunuz şifre ve mailinizi kullanmadan 7 gün sonra bekleyen mesajlarınız silinmiş bir şekilde numaranızı tekrardan onaylama imkânınız olacak.

Eğer sizde WhatsApp’ın bu yeni özelliğinden faydalanmak istiyorsanız WhatsApp beta sürümünü indirerek çift aşamalı güvenlikten yararlana bilirsiniz. Unutulmaması gereken şey beta sürümler dâhilinde hatalar meydana gelebilir.

WhatsApp a Güvenlik Takviyesi hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

WhatsApp a Güvenlik Takviyesi hakkında yorum yaz