• Arttırılmıs-Gerceklik-Apple-Icin-Onemli-Bir-Firsat

Araştırma raporlarının belirttiğine göre Apple, augmented reality ( arttırılmış gerçeklik ) tabanlı bir akıllı gözlük prototipi üzerinde çalıştığı belirtiliyor ancak gözlükte VR (Virtual Reality) desteği bulunmuyor.

Google daha önce, Google Glass adıyla bildiğimiz augmented reality ( arttırılmış gerçeklik ) tabanlı projesini iptal etmişti. Google, gözlüğün üretim ve test süresince oluşan zamanda yeni nesil teknolojilere geçişe öncelik etmişti.

Apple'ın Gözlüğü Hololens'e Rakip!


Eleştiriler sonrası Apple CEO'su Tim Cook, sanal gerçekliği güven verici bir teknoloji olarak görmediklerini ve augmented reality ( arttırılmış gerçeklik ) teknolojisinin Apple için daha önemli olduğunu vurgulamıştı.

Yakın zamanda yayınlanan Bloomberg haberine göre Apple, tasarımı Google Glass gibi olan ancak daha gelişmiş özellikler barındıran augmented reality (arttırılmış gerçeklik) tabanlı bir akıllı gözlük prototipi üzerinde çalışıyor. Haberde belirtildiğine göre bu gözlük iPhone'lar ile kablosuz bağlantı kuracak ve günlük hayattaki işlerimizi kolaylaştıracak.

Microsoft HoloLens Özellikleri.


Microsoft HoloLens içinde bulunan bazı özellikleride barındıracak olan gözlük, Hololens ile kıyaslandığında daha şık,kullanışlı ve kolay taşınabilir bir cihaz olacak. Sonuç itibari ile Apple, augmented reality ( arttırılmış gerçeklik ) alanında en büyük atılımını gerçekleştirmiş olacak. Gözlüğün 2018 yılında iPhone 8 ile birlikte tanıtılacağı ön görülüyor.

 

 

Arttırılmış Gerçeklik Apple İçin Önemli Bir Fırsat! hakkında yorumlar

  • Kürşat | 17:08:31 | 30/Aralık/2016 |

    Anlaşılan Datech Sanal gerçeklik ve Arttırılmış gerçeklikle yakından ilgileniyor.D nerde yeni bi ürün AR&VR haberi direkt burda paylaşılıyor :D

Arttırılmış Gerçeklik Apple İçin Önemli Bir Fırsat! hakkında yorum yaz