• Neden Web Sitemin SEO

Web trafiğinin çoğunluğunu büyük ticari arama motorları olan Google, Bing ve Yahoo tarafından yönetilmektedir.

Sosyal medya ve diğer trafik türleri web sitenize güzel ziyaretler gönderse de, arama motorları çoğu internet kullanıcısı için birincil navigasyon yöntemidir.

Sitenizin içerik, hizmetler, ürünler, bilgiler veya başka herhangi bir şey sunmasına bakılmaksızın, arama motorları, sundukları şeyi arayan hedefli trafik sağladıkları için sosyal medyaya nazaran daha benzersiz özellikler taşır.

Tabi sitenize gerekli trafigi sağlayabilmek için öncelikle arama motorlarının gözüne girmek gerekir, Eğer bunu başaramazsanız ve arama motorları sitenizi bulamazsa veya içeriğinizi veritabanlarına eklemezse, sitenize trafik çekme konusunda çok büyük fırsatlar kaçırır ve rakiplerinize nazaran çok çok geri plana itilirsiniz.

Seo çalışmaları da işte tam da bu noktada büyük bir önem taşır. Bu çalışmalar sitenizin Google ve diğer arama motorları sorgulamalarında nasıl ön sıralara gelebileceğinizin hayati ipuçlarını vermektedir.

Arama sorguları, yani kullanıcıların arama kutusuna yazdıkları kelimeler arama motorları üzerinde olağanüstü değerlere sahip olmasının yanında büyük kazanç kaynaklarının başında gelir. Biz bu önemli kelimelere web dünyasında anahtar kelimeler diyoruz. Orantılı ve etkili bir biçimde kullanılan aynı zamanda büyük tiraj sahibi bir anahtar kelimenin arama motorunda ilk sıralara gelmesi, o siteyi doğrudan başarıya götüreceği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Bir web sitesine doğrudan trafik sağlamaya (tanıtım, reklam vb.) yapılan yatırıma oranla, SEO çalışmalarına yapılan yatırımın yüksek getiri sağlama ihtimali daha yüksektir.

Neden Web Sitemin SEO ya İhtiyacı Var? hakkında yorumlar

    Henüz Yorum Yok

Neden Web Sitemin SEO ya İhtiyacı Var? hakkında yorum yaz